Tomek Struszczyk

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Nowy wokalista - Tomek Struszczyk

Postprzez Caleb » N lis 07, 2010 2:26 am

Chodziło o sytuację, jaka miała miejsce w Warszawie na Turbo Celebration. Wcześniej na koncertach nikt nie wołał Grzegorza.
Jeśli chodzi o kolejne nagrania, to wydaje mi się, że Turbo zostanie przy heavy metalu, więc Tomek nie będzie musiał growlować. Potrafi jednak zaśpiewać czysto, jak i z chrypką :mrgreen: A na koncertach czasem growluje Voyth ;)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Harnas » N lis 07, 2010 12:01 pm

I bardzo dobrze że growlować nie będzie musiał :D Bo tego wcale bym nie chciał :lol: I turbo jako heavy metal najbardziej mi pasuje :metal: Co do mocniejszych nut to mnie interesuje jak sobie poradzi z jakimś nowym materiałem który byłby mocniejszy od strażnika światła a jechał by bardziej pod kawalerie i ostatniego wojownika. Bo np Tomek na Koncercie bardzo dobrze sobie radzi z materiałem kawalerii (ostatniego wojownika na żywo nie miałem okazji usłyszeć) ale to już materiał nagrany i wiadomo jak go śpiewać. Interesuje mnie jego interpretacja całkowicie nowych kawałków które mam nadzieje że powstaną.

Grzegorz to miał bardzo heavy metalowy głos i nie można o nim zapominać po tylu latach i tylu dobrych płytach! Jak dla mnie wszystkie płyty z Grzesiem na wokalu (oprócz epidemie) były bardzo dobre bądź dobre. Mam nadzieje że z Tomkiem będzie tak samo! na pewno obroną ręką wyszedł na strażniku :)

Ale po wywiadach Wojtek często podkreśla że chodzi po forach czyta komentarze itd a potem nigdzie nikt nie pytał się o starego wokalistę... To trochę naciągane
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Zagor » N lis 07, 2010 1:50 pm

Ale po wywiadach Wojtek często podkreśla że chodzi po forach czyta komentarze itd a potem nigdzie nikt nie pytał się o starego wokalistę... To trochę naciągane

Trochę przeinaczasz Jego słowa. W wywiadach mówi, że na koncertach i po nich nikt nie pytał się od Grzegorza. A to akurat bardzo możliwe.
A co do for internetowych, to trochę poczytaj nasze i będziesz widział że czasem jak niektórym osobom odbijała szajba, to B.Rutkiewicz i W.Hoffmann sami rozwiewali wątpliwości co do niektórych spraw. :D

Bo np Tomek na Koncercie bardzo dobrze sobie radzi z materiałem kawalerii (ostatniego wojownika na żywo nie miałem okazji usłyszeć) ale to już materiał nagrany i wiadomo jak go śpiewać

W kwestii "Ostatniego wojownika", to miałem przyjemność usłyszeć wykonanie Tomka na koncercie. Wyszło zajebiście. :D
Zresztą może inni użytkownicy forum się wypowiedzą, i opiszą jak wypadł "Miecz Beruda" w Warszawie, albo inny mocniejszy numer.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Żubr » N lis 07, 2010 7:11 pm

Grzegorz pod koniec swojej obecności w Turbo, kawałki z wojownika ( w zasadzie jeden jest grany) śpiewa jak kawalerię, często w wywiadach i Wojtek i Grzegorz opowiadali dlaczego, wystarczy polookać :)

Ja już sporo widziałem koncertów Turbo z Tomkiem i sytuacja aby Tomek był źle przyjęty nigdy nie miała miejsca, w zasadzie nigdy nic nie było, ponieważ nigdy nie zauważyłem aby był przyjmowany jako nowy, po prostu etatowy Turbol = Metal Gods :)

Ten incydent z Wawy, to raczej kwestia zbyt dużej liczby wypitych browarów i źle pojmowanej na skutek alkoholu "wolności myśli i słowa"... po prostu zebrało się kilku debili i myśleli że zrobią frajdę, pokrzyczą, będą zajebiści... szkoda czasu i prądu aby to komentować.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez eddiepoland » N lis 07, 2010 7:15 pm

zagor19 napisał(a):W kwestii "Ostatniego wojownika", to miałem przyjemność usłyszeć wykonanie Tomka na koncercie. Wyszło zajebiście. :D
Zresztą może inni użytkownicy forum się wypowiedzą, i opiszą jak wypadł "Miecz Beruda" w Warszawie, albo inny mocniejszy numer.

Słyszałem zarówno Ostatniego Wojownika i Miecz Beruda oraz całą Kawalerie Szatana wykonywaną na żywo przez Tomka i wszystko wychodziło mu super. Ba! Brzmiało nawet lepiej niż na płycie! :D
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » N lis 07, 2010 9:38 pm

ja nawet sądzę na odwrót - Tomkowi właśnie najlepiej wychodzą wokale w mocnych utworach, gdzie można sobie pokrzyczeć. Ma powera do każdego dźwięku i wszystko z siebie wyciśnie. W bardziej balladowych momentach za to brakuje mu nieco tego "ciepła", które miał Grzegorz w głosie, pewnej "głębi". Ale to nie znaczy, że śpiewa takie spokojniejsze rzeczy źle. I tak powyżej przeciętnej.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez pamelus » N lis 07, 2010 11:46 pm

Wiwern napisał(a):W bardziej balladowych momentach za to brakuje mu nieco tego "ciepła", które miał Grzegorz w głosie, pewnej "głębi".

Bo to chyba przychodzi z wiekiem. ;)
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Re: Tomek Struszczyk

Postprzez Harnas » Pn lis 08, 2010 6:30 pm

z wiekiem widzę dwie opcje albo wypalenie głosu się jak wokalista metallicy powoli w to zmierza lub nabranie jeszcze bardziej fajnej barwy głosu jak np Grzegorz. Ja liczę i życzę Tomkowi tego drugiego :D Szanuje jego osobę! A gardło chłop ma potężne! :)

Co do tego że nikt nie przychodzi po koncertach i się nie pytał o starego wokalistę to proste jak tak się losy zespołu potoczyły tak fani nie będą przychodzić i im mówić że źle się stało, tym bardziej że Tomek został zaakceptowany. Lecz na necie widać że Grzegorz dużo znaczył. A z wywiadów w np tv Wojtek tak to mówi jakby nic się nie stało i że o Grzegorzu cisza. A tak może to chociaż odczytać zwykły człowiek
Harnas
Syn Burzy

Postprzez OzzMaster » Pn mar 21, 2011 9:46 pm

OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez 1984 » Pn mar 21, 2011 10:20 pm

Jak na moje to Tomek ma klimatyczną kreację i całkiem sympatycznie zaśpiewał swoją partię w tej piosence. I dobrze, że trwa ona tylko nieco ponad 4 minuty ;)
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » Pn mar 21, 2011 10:40 pm

:twisted: Tomek wygląda w cylindrze mroczniej niż Drak na Hellwood :twisted:
Ciekawa sprawa, takiego tematu jeszcze w rapie nie było. Jednak biorąc pod uwagę wiek odbiorców, można się obawiać skutków :)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Zagor » Pn mar 21, 2011 10:46 pm

Znajomi z roku ostro słuchają "Demonologii". Ciekawe czy wiedzą w jakich klimatach obraca się osoba śpiewająca refren. :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Gregfield » Pn mar 21, 2011 11:08 pm

O wreszcie jakiś rap nie o przystankach, osiedlach i pseudogangsterach polskich. Fajnie. Kreacja Tomka bardzo fajna. :) Drak się chowa. :)
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez jajco » Wt mar 22, 2011 1:39 am

Kilka dni przed natknięciem się na yt na ten kawałek kolega z grupy podesłał mi inny numer Słonia z równie masakrycznym tekstem (Love Forever) więc odsłuchując kawałek z Tomkiem mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać ale refren mnie miażdży za każdym razem, ciary 100%.
jajco
Syn Burzy

Postprzez 1984 » Wt mar 22, 2011 7:15 am

Ja się nie obawiam mariażu Tomka z rapem czy hip hopem, natomiast jestem ciekawy szoku jaki będzie wywoływany na wieść o preferencjach muzycznych Tomka, ale tu nie mogę się z kolei wypowiadać za niego :) Chciałem jeszcze powiedzieć, że szkoda, iż nie dostał zwrotki do zaśpiewania, ale na pewno taki miał być koncept tej piosenki.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zespole