Bobkowski zamiast Krzyżyka

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Bobkowski zamiast Krzyżyka

Postprzez Smolny » Śr maja 18, 2011 9:38 pm

Też już dłużej słyszałem takie pogłoski, mówi się trudno - Krzyżyk przez te 10 lat odwalił kawał roboty i można mu za to gorąco podziękować, całe szczęście, że bardzo dobry perkusista został zastąpiony przez takiego samego i dodatkowo byłego członka Turbo, który świetnie napierdalał na "Awatarze"- wydaje mi się jednak, że póki się nie zgrają na nowo to raczej uświadczymy więcej bardziej Kawaleryjskich i Awatarowych kawałków :D Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - zażenowany byłbym jakby znowu dobrano nowego członka bo to już byłoby za dużo chyba, że kogoś znanego (widziałem w tej roli np Zbigniewa Kraszewskiego, ex-Cytrus, ex-TSA, ex-Skawalker który od rozpadu O.N.A. nie ma muzycznej fuchy), albo Aniołę, Sorsa... :D
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez eddiepoland » Cz maja 19, 2011 10:33 am

Smutna wiadomość ale najważniejsze że jest nowy (stary) perkusista i Turbo jedzie dalej naprzód. ;)
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Bogusz Rutkiewicz » Cz maja 19, 2011 10:59 am

Witam. No więc już wiecie.. Powiem od siebie że jest mi też bardzo smutno ale nie było innego wyjścia.O ile po ostatniej zmianie w składzie na Strusia nikt w zespole specjalnie nie płakał a co niektórzy się nawet ucieszyli (teraz to i tak już nie tajemnica) to teraz naprawdę wielka szkoda i wszyscy żałowaliśmy tej sytuacji bo bardzo się zżyliśmy z Krzyżykiem. To mądry, chodzący po ziemi facet i bardzo go lubiłem i lubię.Powiem Wam po prostu o co chodzi. Krzyżyk w rozmowie z nami ,,przyparty do muru" uczciwie powiedział że Luxtorpeda to jego teraz najważniejsza sprawa może nie mieć czasu na robienie nowego materiału i na koncerty z nami . My stwierdziliśmy że na większą już ilość zastępstw na koncertach już nie możemy sobie pozwolić no i priorytetem jest robienie nowej płyty.Sytuacja była bez wyjścia, nawet jeszcze nie widzieliśmy ze za chwilę skończy grac z Armią więc nie chcieliśmy być dla Tomka kapelą na samym końcu przewodu pokarmowego .Wtedy Wojtek powiedział ze jak gra Drzewa z Bobisiem to jest super no i decyzja szybciutko zapadła. Teraz gra z nami Bobek który niesamowicie się przez te lata rozwinął i z nim ogrywamy teraz materiał koncertowy a w czerwcu wznawiamy prace nad nowymi numerami. Bobiś ma zobowiązania względem swojej kapeli ( w której tez będzie grał dalej) więc może się zdążyć ze Kosa czasem wsiądzie za gary na niektóre sztuki, ale na pewno nie będzie to tak jak byłoby w przypadku Krzyżyka więc cóż moi drodzy kokodźambo i do przodu !!!
Bogusz Rutkiewicz
Basista Turbo
Basista Turbo

Postprzez krusejder » Cz maja 19, 2011 11:39 am

Chłopaki, spróbujcie zagrać wspólną trasę z Luxtorpedą. Z sekcją piosenek Turbo z czasów Litzy granych we wzmocnionym składzie. To będzie HIT !!
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Frodli » Cz maja 19, 2011 1:49 pm

Krusejder świetny pomysł :-D Może na jesieni taka trasa się powiedzie, ani Turbo ani Lux nie mają na ten czas żadnych planów koncertowych :-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Cz maja 19, 2011 2:50 pm

Nie wiem czy to na żarty piszecie, czy na serio. Jeśli serio, to nie gniewajcie się, ale pomysł beznadziejny. Turbo może pojechać w trasę z Kat-em, TSA, Acidami czy coś takiego. A nie z początkującym projektem. Ceńmy się trochę! Legenda metalu w trasie z projektem Litzy?
A po drugie chyba są różnice muzyczne, tekstowe, nie rozumiem na jakiej zasadzie ktoś poszedłby zobaczyć akurat te dwa zespoły razem? Przecież Turbo nie będzie grało całego koncertu materiałem z Epidemii czy Dead End. Zresztą materiał z tych płyt też ma tyle wspólnego z Luxtorpedą, co ja z Rambo :)
nat54ret

Postprzez krusejder » Cz maja 19, 2011 3:07 pm

Proszę o wydzielenie bokotematu, jeśli uznacie to za stosowne.

Turbo od dawna nie jeździ z supportami. A Luxtorpeda to byłby ciekawy gość, który przyciągałby inną publikę. Jeśli chodzi o moje gusta artystyczne, to też wolałbym Monstrum, Hetmana czy jakiś zespół Merota. Ale tu można by zagrać ze 3 numery "rzeźnickie", jak to mówi Voyth, z gościnnym udziałem Litzy.

Nie przepadam za najcięższemi płytami Turbo, ale w ten sposób na pewno lepiej bym przełknął numery z pogranicza thrash - death.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Caleb » Cz maja 19, 2011 7:33 pm

To byłoby tak: w Lujtorpedzie Hans śpiewa: "pakty z diabłem nie", a zaraz potem Turbo: "Spalić, zgnieść, spalić, zgnieść, szatańska kawaleria - czarna śmierć" :twisted: :lol:

Rozmawiałem z Krzyżykiem przed koncertem Lujtorpedy 13.V. i mówił, że jeśli była konieczność lub możliwość zagrania jeszcze koncertu Turbo, a on miałby wtedy wolne, to bardzo chętnie, bo bardzo lubi te utwory :mrgreen: :twisted:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Wiwern » Cz maja 19, 2011 8:35 pm

w Lujtorpedzie Hans śpiewa: "pakty z diabłem nie", a zaraz potem Turbo: "Spalić, zgnieść, spalić, zgnieść, szatańska kawaleria - czarna śmierć" :twisted: :lol:
nie widzę żadnej sprzeczności. I tu i tu Szatan przedstawiony, jako ten zły, którego mamy się bać/wystrzegać.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » Cz maja 19, 2011 9:07 pm

Chciałbym zauważyć, że teksty Turbo może się pochwalić również utworami na życiowe tematy, na przykład "Strażnik Światła" ma najlepsze teksty chyba w całej dyskografii. Są też przecież "Wybacz wszystkim wrogom" ("jeśli ktoś rzuca w Ciebie kamieniem, rzuć w niego chlebem" to cytat z Biblii), "Lęk", kawałki z "Dorosłych dzieci" i "Smaku Ciszy". Przecież nie jest tak, że grając heavy metal trzeba śpiewać o pierdołach, a poza tym gadanie, że Luxtorpeda to raczkujący projekt obraża muzyków obecnych na scenie od kilkunastu lat.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Cz maja 19, 2011 9:38 pm

Nie obrażam muzyków Luxtorpedy, tylko stwierdzam fakty. Ile lat ma Turbo, a ile Luxtorpeda?
Nazwę TURBO większość ludzi pewnie by skojarzyła. Za to na pytanie o najnowszy projekt Litzy, zdziwili by się, zapytali - czy to ten od Arki Noego?, a na nazwę Luxtorpeda zrobiliby minę czajnika i spytali - taki pociąg? :)
nat54ret

Postprzez Żubr » Pt maja 20, 2011 8:35 am

Dla mnie sprawa Bobisia nie rozwiązuje tematu, bo skoro odchodzi kawałek historii Turbo z powodu zaangażowania w innych projektach, to po co brać kolejnego który gra tam gdzieś na boku?

Co do Luxtorpedy, to różnie z tym może być, pamiętacie jak był wielki BOOM na TITUS TOMMY GUNN? tak teraz nastała cisza, widziałem ich 2 koncerty i jakiejś rewelacji jeśli chodzi o frekwencję nie widziałem... więc żeby tylko Krzyżyk nie został na lodzie, bez Turbo, Armii i być może zawieszonym za jakiś czas projektem ...

Teraz Lica grający metal jest pożądany, ale szał minie i później może być różnie, nawet popadając w marazm, nie mniej ma nadzieję ze na naszej krajowej scenie ten ciekawy zespół przetrwa i będzie aktywnie działać.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Pt maja 20, 2011 8:52 am

Raczej mało jest naprawdę dobrych perkusistów rockowych w Polsce, a Krzyżyk jest jednym z lepszych - znajdzie zawsze jakąś fuchę ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pt maja 20, 2011 8:56 am

No właśnie fuchę...
Ja też uważam że boom na Luxtorpedę szybko może się skończyć...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez krusejder » Pt maja 20, 2011 8:58 am

To zależy od mediów. Skoro Behemouse dostaje platynowe płyty, to Luxtorpeda też może. Tak naprawdę od muzyki zależy może 20%.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zespole