Tabulatury

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Tabulatury

Postprzez kokosz » Pn maja 21, 2012 9:31 pm

Polecam metronom (można bez problemu znaleźć online) :mrgreen: Warto zacząć od naprawdę wolnego tempa i sukcesywnie przyspieszać ale z umiarem :rockon: Ważne żeby obie ręce grały "w tej samej drużynie" :mrgreen: ja kiedyś tak miałem, że lewa ręka uciekała mi do przodu a prawa nie nadążała - efekt rzucania się od razu na tryb "Ja kuźwa tego nie zagram?!" :mrgreen:

Ale takie ćwiczenia są bardzo nużące- nigdy nie wytrwałem dłużej niż 2 tygodnie systeamtycznie ćwicząc skale itp.Chociaż podejśc miałem sporo. Zawsze wolałem włączyć Ironów, AC pierun DC czy nawet jak brat hiphopa słuchał to ja włączałem gitarę i grałem solówki do wszystkiego co tylko grało :metal: Z czasem zacząłem mniej pitolić a więcej grać :mrgreen: Jak miałem zespół to oczywiście najlepsza rzeczą jaka mogła być to granie razem z kumplami, napędzanie jeden drugiego i z próby na próbę widoczne postępy - to daje największego kopa i najszybsze postępy - przynajmniej u mnie. Do tej pory puszczam sobie jakiś kawałek i gram razem z nim - najlepiej "Live after death" gdzie wyłączam kanał Murraya i gram jego partie :rockon:
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Piotom7 » Cz maja 24, 2012 11:24 pm

Ja i mój najlepszy kumpel zaczynaliśmy swoją przygodę z gitarami chyba z 5 lat temu. Wtedy moim celem było głównie granie na gitarze przy ognisku itp. Oczywiście później nie mogło się obejść bez guitarpro, uczyliśmy się kolejnych „fragmentów” utworów gównie metallici. Aż pewnego pięknego dnia spotkałem starszego kolegę który zasuwał na gitarze akustycznej, jakieś palcówki i solówki, jeszcze w dodatku nie źle śpiewał. Owy kolego powiedział mi że granie z tabulatur i kopiowanie cudzych utworów, jest szpanerskie tylko przez chwilę i to dla tych ludzi co nie mają pojęcia o grze na gitarze. Również powiedział mi że w grze na gitarze jest ważna improwizacja wtedy będziesz mógł zagrać co chcesz i z kim chcesz i bardziej się to tobie przyda w późniejszej grze. Wziąłem to sobie do serca nie raz sobie włączam jakiś utwór biorę gitarę i improwizuję. Mam wiele pomysłów na utwory. A kolega z którym zaczynałem grać na gitarze nie posłuchał rady i teraz nie potrafi nauczyć się utworu bez tabulatury, chociaż jak się nauczy jakiegoś utworu to całkiem dobrze mu to wychodzi ale mnie nudzi jego granie. Niestety głównie gra metallice przez co znienawidziłem ten zespół, bo co dwa tygodnie słyszę jaki to nowy utwór metallici się nauczył. NUDY. Żałuję że istnieje coś takiego jak taby, może i by było trudniej ale pewnie bym lepiej grał czy bym miał lepszy słuch, albo i wiedzę muzyczną. No ale niestety są taby z który z lenistwa od czasu do czasu korzystam. Do żadnej szkoły muzycznej nie chodziłem i nikt mnie nie uczył grać, jestem samoukiem i trochę tego żałuję.
Piotom7
Syn Burzy

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt maja 25, 2012 9:10 am

A ja z moim najlepszym kumplem siadalismy przy odbiornikach radiowych i nagrywalismy na tasme kasetowa to co lecialo w radiu Luxemurg (szumiac, trzeszczac) przez zalaczony do kaseciaka w komplecie mikrofon bo zadnych laczen kablowych wtedy jeszcze nie bylo i z tego opracowywalismy owczesne nowosci jak Led Zeppelin, Slade itd. Po czasie okazywalo sie ze wszystko jest zrobione bardzo dobrze.
Dochodzily jeszcze oczywiscie problemy z rozciagnieta tasma albo niestabilnymi obrotami. Trzeba bylo wiec dostrajac gitare do nagrania co skolei dawalo poczucie orientacji w tonacji.
Warto zaznaczyc ze w zasadzie wszyscy gitarzysci lacznie z basowymi zaczynali wtedy gre na gitarze od hitu Animalsow "Dom wschodzacego slonca" Potem kanonem nauki gry na basie byl pochod z "Hey Joe" Hendrixa:)
Tak to sie zaczelo:)
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Executioner » Pt maja 25, 2012 10:56 am

Panie Grzegorzu, ja z kolei jestem ciekaw Pańskiej opinii na temat syntezatorów gitarowych, które latach 80. XX wieku były używane nawet przez największe tuzy metalowej sceny (nie mówiąc już o automatach perkusyjnych czy innych instrumentalnych sekwencerach). Jak Pan zapatrywał się wówczas na owe zjawisko oraz jakie jest Pańskie obecne zdanie na ten temat :?: Co Pan sądzi o instytucji analogowego syntezatora gitarowego w kontekście dyskusji o rozpisie tabulaturowym czy nawet cyfrowych programach symulujących grę na instrumencie :?:

Dodam, że niestety Natura nie obdarzyła mnie żadnymi talentami w dziedzinie szeroko pojętej sztuki, którą chłonę jedynie jako bierny odbiorca. Tym bardziej interesuje mnie Pańska opinia w tej kwestii wyrażona przez artystę, który tworzy również i w czasach obecnych :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Piotom7 » Pt maja 25, 2012 11:22 am

Jak ja zazdroszczę Pana pokoleniu. Ta nowoczesna technologia co jest teraz tak mnie drażni, a zwłaszcza komputery. Gitar też nie ominęła, te wszystkie cyfrowe efekty a co najgorzej multiefekty kupowane przez dzieciaków bo mają od groma brzmień już gotowych różnych zespołów. A potem nie potrafi się tego ustawić wszystko brzmi kijowo. Niestety ja też się na to nadziałem. Dobrze to wszystko opisuję piosenka Turbo z najnowszej płyty pt "Obietnica lepszego dnia". Najchętniej to bym pojechał do lasu, do jakiejś ładnej leśniczówki zabrał bym ze sobą gitarę i co najwyżej jeszcze radio.
A "Dom wschodzącego słońca" Animalsów jest dla mnie ważnym utworem, dzięki niemu nauczyłem się akordów barowych łapać.
Chciałbym żyć w tych czasach w których przy radiu się siedziało i uczyło grać na gitarze.
Piotom7
Syn Burzy

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt maja 25, 2012 6:10 pm

Moje zdanie jest nastepujace:

Executioner - wowczas bylo to cos nowego, fascynujacego. Sam mialem w domu pare ciekawych urzadzen- gadzetow:)
Dzisiaj nie lubie i nie korzystam z takich "bajerow". Uwazam ze muzyka szczegolnie rockowa to zywe, prawdziwe granie (gitara, kabel, wzmacniacz) wszelknie preampy, Ibanezowe plastiki itp (szczegolnie nowej generacji) to trujaca chemia. Jedno musze przyznac a mianowicie POD'y typu LIne 6 sa bardzo przydatne podczas spedow oraz gdy nie ma jak i kiedy zrobic porzadna probe. Korzystaja z tego najwieksi takze w Polsce (Barti Sadura - CETI czy Peter i Pajak - VADER) ale i tak wola grac na "pecu":)
Co do sekwenserow-przydatne bardzo na weselach:D
Wojtek Hoffmann byl zawsze TYM Hoffmannem dopoki gral na Marchallu oraz na gitarze GIBSON SG z przesterem na lampie. Pozniej gdy zaczal uzywac przesteru w kostce jeszcze bylo ok-niestety, jak wielu innych zainfekowal sie i teraz brzmi jak wszyscy mimo ze jest nie powtarzalny jako polski muzyk. Zawsze to Wojtkowi mowilem i nie ma w tym niczego co moglo by byc uwazane za nietakt.

Piotom7 - nie znam tej piosenki :DD
Ale masz rzeczywiscie czego zazdroscic-byly to wspaniale czasy i dlatego ze my wlasnie "walczylismy" w ten a nie w inny sposob , bez tabulatur, sekwenserow i plyt CD - pozostaniemy nidoscignieni, nie zniszczalni. Moga pojawiac sie talenty, talenciki lub obdarzeni dobrymi warunkami glosowymi piesniarze czy intrumentalisci szczegolnie gitarzysci ale nigdy nie doscigna nas - starych ramoli z prostej przyczyny, nie maja tego czegos co jest w duszach starej gwardii.
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Executioner » Pt maja 25, 2012 9:20 pm

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam świadomość jaką furorę robiło wówczas elektroniczne instrumentarium i tego typu "odhumanizowana" produkcja nagrań. Rozbroił mnie Pan z tymi sekwenserami :D

Ja z kolei lubię brzmienie analogowych syntezatorów gitarowych uchwytne na płytach choćby Iron Maiden ("Somewhere in Time" i "Seventh Son of the Seventh Son") czy Judas Priest (nomen omen "Turbo" i "Ram it Down") - jest niepowtarzalne.
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt maja 25, 2012 10:23 pm

Takie rzeczy sie przydaja i sprawiaja ze mozna sie doskonale bawic:)
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Executioner » N maja 27, 2012 6:08 pm

Ostatnio totalnie skatowałem "Nową Aleksandrię" Siekiery. Podejrzewam, że obok klawiszy i samplerów również słychać tam syntezator gitarowy w niektórych podkładach. Fajny bajer, klimatyczne brzmienie :wink:
Executioner
Upiór w Operze

Fabryka keksów

Postprzez rokers86 » So paź 18, 2014 1:38 pm

Witam. Jak zagrac fabryke keksow??
Probuje na rozne sposoby i nie wychodzi.
Zna ktos wlasciwe akordy??
Bardzo bym prosil o rozwiniecie watku, pozdrawiam
rokers86
Embrion

Re: FABRYKA KEKSÓW

Postprzez Paulo » So paź 18, 2014 8:30 pm

Witaj. Tutaj będzie odpowiednie miejsce na tego typu sprawy.

Kolega Kokosz jest dobrym gitarzystą, pewnie by Ci pomógł ale niestety rzadko tu zagląda.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez kokosz » N paź 19, 2014 7:04 pm

Chętnie pomogę jak znajdę chwilę. Ostatnio gitara trochę w odwrocie u mnie :(
Ale na pewno całego taba nie rozpisze - nie mam do tego cierpliwości :mrgreen:
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Pn paź 20, 2014 5:52 pm

kokosz napisał(a):Ostatnio gitara trochę w odwrocie u mnie :(

Tak jak u mnie przez ostatnie 7-8 lat ...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Caleb » Pn paź 20, 2014 5:56 pm

Chyba tak się dzieje z większością "młodych gniewnych"... :(
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez kokosz » So paź 25, 2014 10:32 am

Tak jak obiecałem wrzucam kawałek "Fabryki keksów"

---7---7 ---
---8---7 ---
---9---7 -----------0
---9---7 -------0-2--2
---7---7 ---0-2
---7---7 ---