Turbo - Picasa - Archiwum zdjeć użytkowników forum

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Turbo - Picasa - Archiwum zdjeć użytkowników forum

Postprzez cHaSz » Pn mar 15, 2010 5:51 pm

To juz chyba lepiej poczekac az bedzie stronka FC na dobrym hoscie i tam sie wszystko wrzuci.. Chyba sa takie plany?
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez eddiepoland » Pn mar 15, 2010 7:16 pm

zagor19 napisał(a):i tak naprawdę tego wyjdzie malutko, najwyżej 200mb.

Zdjęcia tylko z dwóch koncertów Turbo (Warszawa i Blue Note) zajmują ponad 600MB na moim dysku. :P
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Marcos » Pn mar 15, 2010 9:56 pm

Powiedz ile zdjęć z tego warto byłoby wrzucić i czy należy to koniecznie wrzucać w rodziałce odpowiadającej wartości 5 - 10 mpixli, czy nie warto byłoby zjechać delikatnie na jakości i rodziałkę dać max na ok 1024x768. Bo po co mi foto wielkie jak messerschmitt , które nie wejdzie mi całe na ekran?
Picasa ma kilka możliwości dość fajnej kompresji zdjęć w locie, tj przy przesyłaniu. Jasne, że wgranie galerii na płatny serwer byłoby lepsze, ale czy komuś będzie się to chciało robić przez kilka lat?
Marcos
Szalony Ikar

Postprzez Gregfield » Wt mar 16, 2010 7:33 pm

czy nie warto byłoby zjechać delikatnie na jakości i rodziałkę dać max na ok 1024x768. Bo po co mi foto wielkie jak messerschmitt , które nie wejdzie mi całe na ekran?

1024x768 to troche rozmiar z zeszłej ery. Ja akurat mam duży ekran i wolałbym mieć zdjęcie conajmniej w natywnej rozdzielczości mojego ekranu, a najlepiej w jeszcze większej. Takie zdjęcia mogą się przydać na tapety lub inne projekty. Ze zdjęcia 1024x768 można zrobić znaczek pocztowy. ;)
A jeśli nie wchodzi na ekran to jest taka magiczna konstrukcja plastikowa zwana rolką w myszy. :) Już nie mówię o tym, że większość przeglądarek zdjęć (w tym nawet wbudowany podgląd obrazów windows) automatycznie skaluje zdjęcie podczas przeglądania.

Ja obstaję za photobucket. Duży host, dodatkowa kompresja nie za bardzo potrzebna (wręcz nie wskazania, skoro jpeg i tak narzuca stratną kompresję).

Lepiej wrzucać zdjęcia ogromne, które każdy może zmniejszyć do rozmiaru jaki mu odpowiada niż wrzucać malutkie, których powiększenie powoduje niehigieniczną pikselozę.
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez cHaSz » Wt mar 16, 2010 7:57 pm

Ja bez problemu moge wrzucic swoje foty, jak tylko zrobicie konto :]
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Marcos » Wt mar 16, 2010 9:17 pm

Gregfield napisał(a):Już nie mówię o tym, że większość przeglądarek zdjęć (w tym nawet wbudowany podgląd obrazów windows) automatycznie skaluje zdjęcie podczas przeglądania.

A to się nie pokumaliśmy. Jeżeli myślicie o tym, żeby wrzucać foty celem ich późniejszego ściągania przez kogoś, to rzeczywiście należy zapewnić im jak najwięcej miejsca. Ja cały czas sądziłem, że chodzi po prostu o zrobienie albumu w necie, w którym możnaby foty przeglądać.
Z drugiej strony photobucket jakoś tak mi się dziwnie kojarzył... Ale skoro za free wrzucać można sporo fot, to może rzeczywiście to dobry pomysł :-]
Chociaż ja z pobierania dużej ilości fotek z netu już wyrosłem :-] Jak leża w necie to niech leżą, czasem tylko coś by się przydało do własnego zbioru :-]
Marcos
Szalony Ikar

Postprzez 1984 » Pn cze 14, 2010 4:28 pm

searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » Pt lip 16, 2010 4:33 pm

Obrazek

:D
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!