Co po MMP?

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Co po MMP?

Postprzez Zagor » Wt maja 22, 2012 1:30 pm

Tyle że Ty drugiej strony medalu w ogóle nie dostrzegasz. Bo jakoś ja sobie nie przypominam żeby zespół do momentu gdy zajmowałem się jeszcze forum zrobił cokolwiek w kwestii pomocy przy budowie strony fan klubowej. Ja i moi szanowni koledzy wysyłaliśmy wiadomości do muzyków, do menagerki też o ile pamiętam coś poszło i ZERO odzewu! I jestem przekonany, że przez ostatnie parę miesięcy też nic się nie zmieniło.
Od początku było takie założenie, by strona nie była kalką turbo.art.pl i by znalazło się coś na niej oprócz podstawowych informacji na temat zespołu. Bo po jaką cholerę marnować na to czas i pieniądze, skoro wystarczy wejść na stronę oficjalną? No nie jest tak?
Liczyłem że uda się wybudować pełną bazę koncertów Turbo od 1980 roku do dnia dzisiejszego (chodziło głównie o pierwsze 10 lat bo przecież tysiąca koncertów sobie nikt nie wyciągnie z kretowiska) i pojawią się też rzeczy o których mógłbym mówić i mówić.
Widocznie to założenie o którym wcześniej wspomniałem jest nadal utrzymywane i dlatego strony dalej nie ma, co jest wg mnie całkowicie zrozumiałe. Nic na siłę. Po co zarząd fk ma bulić kasę na utrzymanie strony i forum na płatnym serwerze, skoro strona nic nowego nie wnosi? Nic na siłę. Strona to na pewno nadal sprawa otwarta, ja nie odmawiam swojej pomocy przy jej budowie mimo małej ilości wolnego czasu, ale jeśli nagle nie ruszy się coś ze strony zespołu, to strona dalej będzie leżała sobie przez lata jako projekt poboczny.
To nie bez powodu ciągnie się od maja 2009 roku, kiedy narodził się pomysł budowy takiej strony.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Wt maja 22, 2012 2:40 pm

Dzięki za post. To wiele wyjaśnia. Nikt nie ma pretensji, teraz rozumiem czemu moja pomoc nie była potrzebna, bo niby przy czym...

Nie rozumiem podejścia zespołu. Więc jak najbardziej zasadne jest pytanie, które postawiłem tu wcześniej rozpoczynając dyskusję - co z TURBO? Co w ogóle dzieje się z zespołem i co będzie. W jakim stanie jest zespół? Na jakim etapie? Co dalej? Płyta? Wytwórnia? Plany? Może na to ktoś z członków zespołu lub jakiś menadżer odpowiedzieć fan klubowi?

Nie wiem co zespół sobie myśli, ale jeżeli sam nic nie robi, a oprócz tego nie pomaga zaangażowanym fanom, którzy poświęcają swój czas i pieniądze w rozwój czegoś dla dobra zespołu, no to .. o co chodzi?
nat54ret

Postprzez krusejder » Wt maja 22, 2012 3:16 pm

Nie chce mi się pisać długiego elaboratu, bo mam wrażenie, że nie warto. Umiejętności interpersonalne albo się ma albo się ich nie ma. Jeśli się ich nie ma, to najlepiej jest pokornie spierdalać od wszelkich stanowisk kierowniczych, nawet jeśli to jest jedynie samozwańczy "zarząd fk".

Poruszoną przez Zagora sprawę setlist niech skomentują dwa wieloletnie filary TURBO:

Wojciech.Hoffmann napisał(a):19) Proszę o krótką charakterystykę setlisty wraz z pojawianiem się kolejnych albumów (lata 85, 87, 88, 89, 90)

Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie bo po prostu nie pamiętam. Ale graliśmy zapewne wszystko to co stworzyliśmy. Jaka kolejność i jakie utwory to Bóg jeden wie.

Grzegorz Kupczyk napisał(a):Witajcie!
Moi drodzy baza koncertow, setlisty, anegdoty i jeszcze mnoooooostwo materialow ISTNIEJA:D
Tyle ze u mnie a nikt sie do mnie nie zwraca:))
Mam na tasmie magnetofonowej nawet pierwszy wywiad ze mna, udzielony do PR I 1982 roku:D
Mam WSZYSTKIE wycinki z gazet, prasowke , mam nawet pierwotne projekty okladki do KS.
Nie zgadzam sie z paroma spostrzezeniami forumowiczow, ale to nie moja sprawa...
I jeszcze jedno, owszem na calym swiecie fani znaja jakies wyjatkowe szczegoly dot zespolu, ale musimy pamietac ze tu obecni sa duzo mlodsi od naszych dzieci. Skad wiec maja znac takie smaczki???

Pozdrawiam!
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » Wt maja 22, 2012 8:01 pm

krusejder napisał(a):Nie chce mi się pisać długiego elaboratu, bo mam wrażenie, że nie warto. Umiejętności interpersonalne albo się ma albo się ich nie ma. Jeśli się ich nie ma, to najlepiej jest pokornie spierdalać od wszelkich stanowisk kierowniczych, nawet jeśli to jest jedynie samozwańczy "zarząd fk"

Masz coś jeszcze ciekawego do dodania?
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Śr maja 23, 2012 9:29 am

Witajcie:)!
Wszelkie koncerty jakie kiedykolwiek Turbo zagralo mam spisane, nawet godziny i stawki za jakie gralismy:) ma je tez Wojtek-jezeli ich nie daje to dlatego ze poprostu mu sie nie chce:) Co do platnej stronki FK-coz to zalezy czego sie oczekuje. Wszystkie strony dot CETI w tym takze FC sa na platnych serwerach.
Pozdrawiam najserdecznie:)!
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez panika » Pn lip 09, 2012 11:30 pm

Witam,

Mogę z ręką na sercu potwierdzić, że zespół ma się bardzo dobrze i idzie w stronę światła ;) Powstaje właśnie oficjalny kanał na youtube, na którym znajdą się wszystkie dostępne filmiki zespołu łącznie z reportażami z koncertów (z Rawy już jest, ze Sławy właśnie powstaje), grupa skupia się teraz na koncertach, m.in. w październiku jadą do Austrii (!!); prace nad płytą jeszcze trochę potrwają, bo wiadomo - Voyth jest profesjonalistą i kiczu nie wypuści. Nad promocją zespołu trzeba trochę popracować, ale wszystko idzie ku dobremu!
panika
Embrion

Postprzez Paulo » Wt lip 10, 2012 4:33 pm

Skoro z "ręką na sercu" to wierzymy ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez CarpeDiem » Wt paź 22, 2013 10:50 pm

What after MMP? MMP :)
CarpeDiem

Postprzez Nogard » Cz paź 24, 2013 11:38 pm

Alternatywy ni ma. Na płytach się teraz i tak specjalnie nie zarobi, a dystrybucję MMP ma najlepszą, więc skoro da się z nimi dogadać, nie ma się co dziwić i zastanawiać. I w Metal Hammerze reklamę zrobią, i na jakiś koncercik zaproszą.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Smolny » Pt paź 25, 2013 4:46 pm

Jak na koncercik zaproszą to liczę, że MMP jako support przed ewentualnym kocertem Judas Priest, Motörhead, Iron Maiden itp ustawi Tutrbo

Opcjonalnie, że zespół i management sam o to zadba
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Frugo » Pt paź 25, 2013 7:13 pm

Nie liczyłbym na to. Rozmawiałem chwilę z Boguszem przed koncertem i mówił, że MMP wcale się nie zmieniło i nadal mają chorą politykę i np. proponowali im koncert przed Deep Purple ale za darmo...
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Smolny » Pt paź 25, 2013 7:22 pm

Nie no... za darmo to faktycznie przesada

Ale nie jest tak, że w Polsce ogólnie nie szanuje się swoich i oferuje im się koncert supportujący za pół darmo? Nie proponuję by zespół dziadował ale myślę, że mogliby od czasu do czasu dla samej promocji zagrać za tyle by było na waciki, obiadek i jakiegoś vermoutha? :roll:
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez eddiepoland » Pt paź 25, 2013 8:17 pm

Bardzo chętnie zobaczyłbym Turbo przed Deep Purple ale dla promocji za "parę piw" to może zagrać studencki zespół, a nie kapela z 30-letnim stażem. Trzeba się szanować. Zwłaszcza że ktoś na takim koncercie ostatecznie zarabia i to wcale nie małą kasę.
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Smolny » Pt paź 25, 2013 8:25 pm

Gdzieś słyszałem, że Turbo jest dość drogie, w porównaniu z niemal każdym zespołem z lat 80-tych ale nie jestem co do tego do końca przekonany... Ostatecznie o graniu za pół darmo (za połowę stawki) mogłyby wiedzieć tylko strony umowy, poza tym z takiego jednego koncertu może się okazać, że zespół zaprosi się do kolejnych miast i wtedy Turbo zarobiłoby normalną stawkę i to razy kilka

Oczywiście mogę się mylić ale żeby był popyt na muzykę zespołu na koncertach i na płyty to potrzeba pierw reklamy i promocji - w tą pierwszą włącza się fanklub, to drugie zależy tylko od muzyków
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » So paź 26, 2013 10:17 am

No tak, z jednej strony słabo i nieuczciwie, ale z drugiej koncert przed Purplami to świetna promocja. Tylko w sumie niewiele im z tego przyjdzie, że trochę osób obecnych na tym koncercie kupi ich płytę, skoro za płyty od MMP też nic nie dostają ;) A liczenie, że te osoby pójdą na kolejne koncerty to już bardzo długoterminowa inwestycja...
Chyba można odpuścić i oddać pole Krukom itp.
Nogard
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zespole