Co po MMP?

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Co po MMP?

Postprzez Executioner » N lis 29, 2009 11:51 am

Temat niniejszy jest owocem małej, niezobowiązującej dyskusji na piątkowym czacie i wczorajszej, krótkiej wymiany zdań z Zagorem na GG :P

No właśnie, co po MMP? Co po wygaśnięciu kontraktu, który jak mniemam kończy się po wydaniu "Strażnika Światła" :?:

Życzyłbym sobie żeby Turbo przeszło do wytwórni, która będzie lepiej poromować zespół i jego muzykę...

Jak dla mnie to zjebiście by było jakby pierwszym wydawnictwem w nowej wytwórni była 2-płytowa koncertówka obejmująca materiał ze wszystkich płyt studyjnych (przynajmniej 2 numery z każdej płyy, z zachowaniem oczywiście pewnych proporcji)zaprezentowany na koncertach w tym znamienitym składzie, który nagrał "Strażnika..."... Marzenia ściętej głowy :P

A Wy jak się zapatrujecie na ten temat, Szanowni Forumowicze?
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Re: Co po MMP?

Postprzez Zagor » N lis 29, 2009 12:04 pm

Dobre pytanie i cieszę się, że ktoś je zadał :D Cóż, ja nie wiem jak wygląda to od kuchni, ale jeżeli TURBO miałoby wybrać większą wytwórnię, to myślę że Mystic Productions. Tam są Acidzi, dwa KAT-y, Roman Kostrzewski, Black River, Behemoth, oraz większość kapel występujących na Rock Metal Fest :wink: Płyty w Mystic są trochę tańsze, a wykonanie digipacka jest o niebo lepsze niż w Metal Mindzie. Stosują lepszy materiał, a digi nie wygląda, jakby miał się zaraz rozlecieć. Mystic zdaje się, że wykazuje jakieś zainteresowanie dla posiadanych zespołów. Metal Mind, gdy TURBO nagrywało nową płytę, podał newsa, jak płyta była na ukończeniu - właściwie zero podgrzewania atmosfery. Działania zespołu nie wystarczają, bo jak doskonale wiemy, wszelkie aktualności ze strony MMP są dodawane na różnych portalach muzycznych. To co wyślę Ja, czy ktokolwiek inny nie dostanie się wszędzie i nie obejmie całego "Metalnetu" :twisted: W Mystic jest przynajmniej o tyle lepiej, że fani są informowani o poczynaniach zespołu. Mystic wydaje się nie być tak oszukującą wytwórnią jak Metal Mind.
Jeżeli chodzi o mniejsze wytwórnie, hmm - Oskar? Promocji tam w sumie nie ma, tak samo jak w MMP, ale chyba nie oszukują tak muzyków jak firma Toma Dz?

Życzę TURBO jak najlepszego wydawcy, żeby dostawali przyzwoitą kasę za płyty. Dziuba i tak się na nich dorobił i pewnie będzie dorabiał. Ciekawe co będzie za 10 lat - może znowu wyjdą reedycje? :twisted: Niech nowe wydawnictwa trafią w dobre ręce.

Jak dla mnie to zjebiście by było jakby pierwszym wydawnictwem w nowej wytwórni była 2-płytowa koncertówka obejmująca materiał ze wszystkich płyt studyjnych (przynajmniej 2 numery z każdej płyy, z zachowaniem oczywiście pewnych proporcji)zaprezentowany na koncertach w tym znamienitym składzie, który nagrał "Strażnika..."... Marzenia ściętej głowy

Racja, teraz TURBO jest w zajebistej formie, i ja osobiście chciałbym mieć pełniutki set z Tomkiem na wokalu. Podwójne live cd, albo dvd kupiłbym bez wahania. Co do setu, to pewnie nie byłoby kawałków ze wszystkich płyt, ale aktualnie grane plus pare rarytasów - czemu nie? :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez cHaSz » N lis 29, 2009 1:09 pm

Mysle ze Insanity Records tez jest niezla alternatywa.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » N lis 29, 2009 2:40 pm

Mystic - też tak myślę. No i oni mają zapędy do wydawania płyt, które zdobywają Fryderyki 8) + to wszystko, co Zagor już wymienił.

2CDLive + DVD - jak najbardziej! Ale niech koncert na DVD zostanie nagrany na jakiejś wystarczająco dużej scenie i niech nie będzie to Metalmania, chociaż... o, mam lepszy pomysł - DVD z Przystanku Woodstock - wypełnili by wieloletnią lukę występów na Przystanku kapel grających heavy metal. DVD wydawane przez nich są dobre i tanie no i mają ogromny popyt, bo nie tylko fani Turbo się załapią, ale jeszcze cała masa woodstockowiczów, którzy będą chcieli mieć pamiątkę z Przystanku, albo po prostu kupują wszystko, co od nich wychodzi.

Myślę tak - najpierw "Live" dla firmy Owsiakowej, a potem powoli myślenie o nowym studyjniaku dla Mystica.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Zagor » N lis 29, 2009 2:53 pm

Taak, tylko niech najpierw Owsiak zaprosi TURBO na Przystanek. To jest wyższa szkoła jazdy :oops:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » N lis 29, 2009 3:12 pm

można wspomóc szczęście działaniem. jak w filmie "skazani na Shawshank" - gościu wysyłał te listy, aż w końcu dostał, co chciał :twisted:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » Pn lis 30, 2009 9:21 am

Wielkiego wyboru nie ma... Myślę że tylko Mystic.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez cHaSz » Pn lis 30, 2009 10:49 am

Sami wiemy jak to jest z tym owsiakowym festiwalem... :/
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Pn lis 30, 2009 11:05 am

Nie chcę tu mentalnie blokować pewnych inicjatyw, które mogłyby pomóc zespołowi, ale też niekoniecznie - jest to temat na inną rozmowę, poruszany chyba na każdym forum jakiegokolwiek zespołu mniej lub bardziej związanego z szeroko pojętym metalem... Generalnie nie jestem zwolennikiem obecności takich firm jak Turbo czy Kat & Roman Kostrzewski na owsiakowym spędzie. Kwestia pewnych przekonań, w które nie ma sensu wnikać... Niech dowodem na pewną sprzeczność będzie tu Kreator - wyniknął w tym momencie (jak dla mnie) dość śmieszny paradoks, a wiadomo że pewna część określonych środowisk jest mocna tylko w gębie :lol: Nieważne... :P

Co do nowej wytwórni to chyba najsensowniejszym rozwiązaniem byłby Mystic Productions - umieją podsycać atmosferę i promować ogiery ze swojej stajni (vide choćby Dodomoth: raporty ze studia, gorączka medialna, oczekiwanie na płytę, wywiady z imć Adaśko z Rabczewa etc.).

Co do Turbo: zastanawiam się kiedy będzie już wiadomo cokolwiek o przejściu pod nowe skrzydła? Czy jest jeszcze jakiś okres karencji w starej oborze powodowany zejściem określonej liczby egzemplarzy nowej płyty? Ciekawa sprawa...
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez cHaSz » Pn lis 30, 2009 11:46 am

Executioner napisał(a):Nie chcę tu mentalnie blokować pewnych inicjatyw, które mogłyby pomóc zespoNiech dowodem na pewną sprzeczność będzie tu Kreator - wyniknął w tym momencie (jak dla mnie) dość śmieszny paradoks, a wiadomo że pewna część określonych środowisk jest mocna tylko w gębie :lol: Nieważne... :P

Pewnie masz na mysli "Can you feel the AGRESSION!" Tez mnie to troche rozbawilo :D Bylem wtedy pod scena i pamietam to jak teraz hehe. Dziwnie wygladal Kreator z jego show na takim fescie.

Zeby nie robic az takiego offtopu to powiem, ze mysle ze macie racje z tym Mysticiem. Posmigalem na stronkach innych wydawnictw i musze powiedziec ze niewiele sie tam dzieje..
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Żubr » Pn lis 30, 2009 12:08 pm

ja bym się nie nastawiał na szybkie info co do nowej stajni Turbo
- przedwczesne podanie nazwy firmy może zaszkodzić w rozmowach
- nie znamy kontraktu z MMP - może jest jakiś półroczny okres, podczas którego nie mogą się wiązać z inną stajnią. Może jest zapis że nie mogą wydać nowej płyty powiedzmy w ciągu 2 lat od wydania strażnika... masa takich rzeczy może być, a może wymyślam...

Jestem pewny że chłopaki wiedzą co chcą i do czego zmierzają i będzie dobrze. Co nagle to po diable.

A tak na marginesie dołączenie Turbo do Metal festu to chyba nie jest przypadkiem :)

Co do DVD : ja mam nadzieję ze będzie wielki koncert z okazji 30 lecia i tam przydałoby się aby ktoś to dobrze zarejestrował i wydał, już jako nowa stajnia Turbo. :rockon:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » Pn lis 30, 2009 7:16 pm

No, jeszcze zapomnieliście o wydaniu angielskiej wersji "Strażnika...". Zdaje się, że TURBO dopiero po wypuszczeniu owego wydawnictwa będzie wolne od MMP w kwestii kolejnych nowych płyt.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » Pn lis 30, 2009 9:55 pm

no tak, ale Turbo NIGDY nawet z przymróżeniem oka nie epatowało przesłaniem o agresji. To jedno. A drugie - jeśli Acid Drinkers się na przystanku tak dobrze sprawdza, to dlaczego Turbo miało by być w tej kwestii gorsze? A jeśli Vader zagrał już dwa razy? Coś tu nie gra, jeśli Turbo ma jeszcze jakieś wątpliwości. Poza tym, jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenie co do tego "spędu", to przecież nie musi tam przychodzić, nie? A teraz wyobraźcie sobie - te tysiące dzieciaków śpiewających pod sceną "Dorosłe Dzieco". No, aż serce rośnie!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Gregfield » Pn lis 30, 2009 10:49 pm

Starczy wspomnieć, że niedawno Kreator występował na przystanku... a oni to chyba wynaleźli i opatentowali agresję i nienawiść :P
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Pn lis 30, 2009 10:59 pm

Coś tu nie gra, jeśli Turbo ma jeszcze jakieś wątpliwości. Poza tym, jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenie co do tego "spędu", to przecież nie musi tam przychodzić, nie? A teraz wyobraźcie sobie - te tysiące dzieciaków śpiewających pod sceną "Dorosłe Dzieco". No, aż serce rośnie!

Turbo wątpliwości? Przecież oni chcieli wystąpić na Woodstocku, nawet Owsiak obiecywał. I co z tego? Gówno, Owsiak olał ten oraz inne zespoły, na przykład KAT & RK.

A taki Kreator czy Vader to dla Jurusia pewniejszy najazd sporej ilości fanów. Z TURBO takiej pewności raczej nie ma, w porównaniu z "gwiazdą".

Koniec offtopa, chcecie gadać o Woodstocku, to zapraszam tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=41
Zagor
Ostatni Wojownik

Następna strona

Powrót do O zespole