Jak to się wszystko zaczęło...?

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Postprzez radzik86 » Cz lut 22, 2007 10:53 pm

JA Turbo zacząłem słuchać przez przypadek. Byłem w pokoju kolegoiktóry miał plakat Turbo więc zaczęłem słuchać ich kawałków i bardzo mi się spodobały szczególnie dwie płyty Kawaleria Szatana i Ostatni Wojownik.
radzik86
Embrion

Postprzez Hazgar » N kwi 15, 2007 11:29 pm

Ja w wieku chyba 14 lat usłyszałem "Dorosłe dzieci". Potem w radiu słuchałem "Qpy gości", a moja pierwsza płyta to "Tożsamość". Mam na razie cztery albumy - potem zacząłem słuchać blacku i inwestuję w ichnie zespoły. Ale Turbo nie odpuszczę.:)
Hazgar
Syn Burzy

Postprzez pawelenator » Pn gru 08, 2008 1:40 am

Moja przygoda z Turbo zaczęła się pod koniec lat 90-tych od utworu "Dorosłe dzieci", choć wcześniej znałem trochę dokonania tego zespołu. Widziałem w Telewizyjnej Liście Przebojów (1 połowa lat 80-tych) teledyski "Kręci się nasz film" i "Cały czas uczą nas" i nawet czasem słyszało się pojedyncze utwory w radiu. Ale głównie z wcześniejszego okresu, gdyż późniejsze kawałki były permanentnie ignorowane przez media. Dopiero w okolicach 2001 roku skompletowałem całą dyskografię Turbo. A z utworów spoza płyt zdobyłem wtedy:

- "Seans z wampirem" i "Planeta śmieci" na wilynu "Metalmania 88"

- "Pieśń sybilli" i "AIDS" na winylu "Metalmania 89"

- "Anioł zła" na winylu "Jarocin 88"

- "Bogini chaosu" na winylu "Metal Shock"

Do tego zdobyłem bootlega z Metalmanii chyba z 1999 roku. Zestaw nagrań otwierał "Żołnierz fortuny", a potem jeszcze parę utworów z "Kawalerii Szatana" i na koniec "The Last Warrior".

A także ściągnąłem wszystko to, co było na poprzedniej oficjalnej stronie zespołu.

Niedbałość wydawnicza MMP doprowadziła do tego, iż musiałem dorwać na winylu "Alive" oraz szukać kasety "One Way".

Polskojęzyczny "Awatar" zostawiłem jako kopię na CDR, gdyż chciałem do tego dołożyć teledysk "Armia" w jakiejś sensownej postaci, więc został na półce CDR z możliwością dodania sesji z danymi.

Pozdrawiam
pawelenator
Embrion

Postprzez Wiwern » Pn gru 08, 2008 4:17 am

dokładnie nie określę, ale to musiało być jeszcze, jak byłem w gimnazjum - czyli tak między 2001-2004 rokiem. A stało to się tak, że mój stary, który mnie zresztą zawsze kierował ku raczej rockowym rzeczom, pewnego dnia sobie podśpiewywał pod nosem "Dorosłe Dzieci", a ja zapytałem "oco chodzi?!" no i się zaczęła opowieść o zespole "na którego koncertach bywałem w młodości i obok TSA był moim ulubionym, a nawet od nich lepszym, bo naszym, z Poznania" - tak mi ojciec powiedział. No i krótko po tym znalazłem taki ciekawy artykulik w jakiejś szkolnej gazetce (już nie pamiętam tytułu), gdzie jakiś zapaleniec opowiadał dzieje trochę już zapomnianego, aczkolwiek zacnego zespołu grającego klasyczny heavy metal. A że akurat tego wtedy m/w słuchałem (dziś już nie mniej więcej, a ZDECYDOWANIE to), no to wziąłem się za szukanie nagrań. Jako pierwsze, to poznałem "Ostatniego Wojownika" (strasznie przeceniona w stosunku do jakości wydania reedycja Metal Mindu, całe szczęście, że zawartość muzyczna okazała się dla mnie warta swej ceny, a nawet więcej). No i potem to już poleciało lawinowo... Pamiętam jeszcze, że w początkowej fazie zainteresowania zespołem miałej utwór "Paranoja" na składance z Metal Hammera, ale pożyczyłem kumplowi i nie oddał. Całe szczęście - mam od dawna już oryginalną "Tożsamość" w całości, więc ta strata az tak bardzo nie boli...

Jeszcze taka mała dygresja, co do reedycji Metal Mindu, na ktore tak powszechnie narzekamy, to muszę uczciwie oddać, że digipack "Kawaleria Szatana" im całkiem sympatycznie wyszedł - gdyby w takiej formie wydali jeszcze przynamniej inne z tych klasycznych wydawnictw Turbo ["Dorosle Dzieci", "Smak Ciszy", "Ostatni Wojownik", "Alive" (to koniecznie chciałbym OSOBNO z oryginalną okładką i zremasterowane) i "Epidemie"], to było by po prostu zajebiście!

BTW: a kto wyda zbliżający się album? Metal Mind? Nie wiem, jak to wyjdzie. Wiem, że na bank Mystic zrobił by to najlepiej, ewentualnie Oskar (ci od Ceti) też mają czasem niezłe wydania płyt...
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 4:21 am

Wiwern napisał(a):No i krótko po tym znalazłem taki ciekawy artykulik w jakiejś szkolnej gazetce (już nie pamiętam tytułu), gdzie jakiś zapaleniec opowiadał dzieje trochę już zapomnianego, aczkolwiek zacnego zespołu grającego klasyczny heavy metal.

Łooo, przypomniałeś mi, że sam kiedyś znalazłem w szkolnej gazetce artykuł o Turbo! Ależ zdziwiony byłem. Chyba nawet zostawiłem to sobie gdzieś w szafce. Poszukam, śmieszne to było :) Jeśli znajdę, wskanuję. Nie chodziłeś czasem do VIII L.O. w Poznaniu? Może widzieliśmy ten sam artykuł :lol:

edit: haha, artykuł już znalazłem... oczywiście leżał zapomniany między plakatami w szafce... Jutro postaram się go tu wrzucić :lol:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pn gru 08, 2008 4:28 am

no to była taka gazeta nie tyle szkolna, co nawet międzyszkolna. Ja chodziłem do XIV L.O. w Poznaniu i to sobie leżało na półeczce w naszej szkolnej bibliotece i za friko można było sobie zabrać. Być może redaktorami byli uczniowie "ósemki", już nie pamiętam, ale u nas też to leżało.

A, jeszcze se przypomniałem, że na okładce tej gazetki były tak jakby karty do gry porozrzucane (nie wiem, co to miało symbolizować). Też to sobie gdzieś w szafie odłożyłem, ale zaginęło wśród różnych papierzysk, może przy następnych porządkach znajdę :wink:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 4:33 am

Aaaa, tak, to chyba była faktycznie gazetka międzyszkolna... Pewnie widzieliśmy to samo! Już wrzucam, więc może sobie przypomnisz. Nie myślałem, że za pięć lat to odkopię i się tak ucieszę :lol: Piszą o rocznicowym koncercie CETI, więc musiało to być na przełomie 2003 i 2004... Moja ostatnia klasa :lol:

Wersja small:

Obrazek

Jeśli ktoś chce wersję "big", mogę jakoś podesłać, ale na powyższej widzę, że się da rozczytać :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pn gru 08, 2008 4:36 am

tak, to było DOKŁADNIE to :toast: A rok szkolny 2004/2005, to była moja pierwsza klasa liceum.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 4:39 am

:lol: Ale jeśli tak, to chyba w gimnazjum musiałeś to znaleźć? Okładki nie zachowałem, ale teraz widzę, że z boku stoi jak byk 1/2004 :) No i piszą o tych koncertach z przełomu 03/04 :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pn gru 08, 2008 4:41 am

ale gazeta, z tego co wiem, nie wychodziła regularnie, poza tym mogliśmy ją mieć w szkole z opóźnieniem :wink:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 4:43 am

Taaaak, mogła sobie leżeć na parapecie w bibliotece i dwa lata :lol: W VIII też ludzie tego specjalnie nie chcieli :wink: Musiało mi się nieźle nudzić, skoro zabrałem się za przeglądanie tego - pewnie jakaś lekcja wypadła... A tu taka niespodzianka :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pn gru 08, 2008 4:53 am

no musiał być mały popyt, bo po krótkim czasie zniknęło (raptem na 3-4 numery udało mi się załapać, a nie wiem, ile mogło być wcześniej). Swoją drogą szkoda, bo oprócz tego sławnego artykuliku były tam też inne rzeczy, które całkiem przyjemnie się czytało "pod ławką" :wink:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 4:59 am

Ja zupełnie nie pamiętam, co tam wypisywali, ale niespecjalnie lubiłem to przeglądać :wink: Pamiętam, że widywałem to rzadko i nieregularnie...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn gru 08, 2008 4:29 pm

Fajna ta gazetka :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Lechu » Cz sty 29, 2009 11:22 pm

Na wstępie witam wszystkich , to mój pierwszy post :) A wiec wypada się przywitać, sadze ze ten temat jest najlepszy do tego. Turbo pierwszy raz usłyszałem z kasety a był to album z Kawaleria Szatana w tytule :) Pisząc te słowa w tle leci płyta nr 2 z zakupionego niedawno Box-u
Lechu
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zespole