Jak to się wszystko zaczęło...?

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Jak to się wszystko zaczęło...?

Postprzez Żubr » N wrz 27, 2009 7:07 pm

Witaj w naszych skromnych progach :) mam nadzieję że za te skromne nie dostanę po łapach od Grega :mrgreen:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez ZolnierzFortuny » N wrz 27, 2009 7:17 pm

hoho dzięki wszystkim za takie przyjęcie i liczę na dobrą współpracę :mrgreen: co to tych skromnych progów...bez przesady :D
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chce wcale, ale za to w głowie mam poukładane..."
ZolnierzFortuny
Szalony Ikar

Postprzez Pan Różowy » Wt lis 03, 2009 6:27 pm

Witam jestem nowy i wystartowałem trochę tak bez przywitania więc teraz spróbuję to nadrobić. Poznałem Turbo jakieś dwa lata temu czyli niedawno po tym jak zacząłem słuchać jedynej (no może nie do końca) muzyki i po fazie fascynacji Iron Maiden zacząłem się interesować polskimi zespołami. Od tamtej pory bardzo lubię ten zespół chociaż nie wszystkie dzieła.
"There's two ways you can go on this job: My way or the highway."
Pan Różowy
Embrion

Postprzez Paulo » Wt lis 03, 2009 6:45 pm

Witamy!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Wt lis 03, 2009 6:48 pm

Witamy :)

A to na zachętę:

Obrazek
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Pan Różowy » Wt lis 03, 2009 6:51 pm

Cóż, jestem koneserem tego typu trunków (mam nawet ambitny plan skosztowania wszystkich win z rankingu strony winka.net) więc bardzo dziękuję.
"There's two ways you can go on this job: My way or the highway."
Pan Różowy
Embrion

Postprzez kabanos » Śr lis 04, 2009 8:58 am

Ja także chciałem się przywitać :D U mnie zaczęło się około 3 lat temu, kiedy poznałem Metallikę. Pewnego dnia przeglądając ojca półkę z płytami znalazłem "Dorosłe Dzieci". Pierwsze przesłuchanie, drugie i weszło xD Później sprawdzenie na necie paru utworów i tak mi już zostało :)
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Śr lis 04, 2009 9:59 am

Witaj zatem :rockon:
Później sprawdzenie na necie paru utworów i tak mi już zostało :)
zatem najwyższy czas, by pójść o krok dalej :mrgreen:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Żubr » Śr lis 04, 2009 11:02 am

Witajcie :metal:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Executioner » Cz lis 26, 2009 11:45 am

Turbo - kiedyś kumpel kupił w ciemno "Awatar", gdzieś w 2002 r. A ja parę miesięcy później kupiłem (też w ciemno) "1980-1990" i dzięki tej płytce od razu zacząłem zwracać uwagę na okres '86-'90 (w książeczce były okładki płyt od "Dorosłych..." do "One Way" - dzięki temu szukałem potem Turbo z pewnym wyczuciem).
Najczęściej wracam do "Ostatniego Wojownika" - najlepszy album Turboli :evil:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » Cz lis 26, 2009 3:11 pm

"Ostatniego Wojownika" - najlepszy album Turboli
z pewnego punktu widzenia masz rację :twisted: a ja dodam, że "Ostatni Wojownik", to była pierwsza płyta Turbo, co kupiłem na CD znając kapelę jeszcze dość po łebkach. Kupiłem ją z iście kindermetalowych zapędów. Spodobały mi się tytuły utworów. Wiedziałem, że będzie :metal: i nie zawiodłem się :rockon:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » Pt lut 12, 2010 9:09 pm

Uuu nie wypowiedziałem się tu ;]

Latem 2008 usłyszałem "Dorosłe Dzieci" i na jakiś czas bardzo się tym kawałkiem zajarałem, ale że w tym czasie przeżywałem wielką fascynację Ayreonem, to niestety o Turbo zapomniałem. W międzyczasie gdzieś usłyszałem "Jaki był ten dzień", ale nie chwyciło. Pamiętam, że nawet "Kawalerię Szatana" pożyczyłem z peba, ale chyba bez odsłuchu wylądowała na jakimś DVD z danymi. Wszystko zmieniło się w październiku, gdy usłyszałem że wychodzi "Strażnik...". Postanowiłem kupić płytkę w ciemno (sam nie wiem czemu, skoro tylko dwa kawałki znałem), ale wypłata dopiero dwa tygodnie po premierze była i ze zniecierpliwienia odkurzyłem Kawalerię. Rozjebało mnie dokumentnie, przez tydzień słuchałem tej płyty po 2-3 razy dziennie. Potem kupiłem Strażnika, bez namysłu obwołałem go płytą roku 2010 i pod koniec roku przywędrowałem tutaj :)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Robot » Pt lut 12, 2010 9:18 pm

Witam wszystkich. :)

Niech mój nick nie będzie mylący - jestem kobietą. ;) A sam nick wziął się stąd, że "Robot" to mój ulubiony utwór Blaze'a Bayley'a. :D

Turbo prawdę mówiąc słucham od niedawna, ale jestem wprost oczarowana (nie tylko samą muzyką - Tomek jest bardzo przystojnym mężczyzną :D). Pierwszy raz coś więcej usłyszałam o Turbo podczas "festiwalu" Hunter Fest 2009, gdy jeden gość tak bardzo się zachwycał owym zespołem. Nie wierzyłam... póki sama się nie przekonałam. ;)

Jeśli chodzi o twórczość Turbo, jako utwór najbardziej podoba mi się "Armia", ale jeśli chodzi o najlepszą płytę, to jest nią zdecydowanie "Kawaleria Szatana".

Jeszcze dodam, że oprócz Turbo mam fioła na punkcie kapel takich jak Iron Maiden, Blaze Bayley, Alice Cooper, Sabaton, TSA i wiele, wiele innych... ;)
Robot
Embrion

Postprzez Wiwern » Pt lut 12, 2010 9:59 pm

Alice Cooper
to koniecznie zarejestruj się na pierwszym i jedynym polskim forum o AC, które zresztą sam zrobiłem.

http://alicecooper.phorum.pl/index.php
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez RaV94 » So lut 13, 2010 4:54 am

Witam :D
U mnie zaczęło się to całkiem niedawno. Dowiedziałem się, że w Gdyni (jestem z Gdańska) ma być koncert Turbo, więc chciałem się czegoś dowiedzieć o zespole i obejrzeć jakieś nagrania na youtubie. I zaczęło się. Przesłuchałem "Na progu życia", "Strażnik Światła" i "Szept Sumienia". Wciągnęły mnie na całego, szczególnie te teksty. Kilka dni później kupiłem płytę "Strażnik Światła" i słucham jej teraz codziennie kilka razy :) A przedwczoraj byłem na koncercie Turbo w Gdyni, na tym, dzięki któremu zacząłem słuchać Turbo :)
RaV94
Syn Burzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zespole