Jak to się wszystko zaczęło...?

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Jak to się wszystko zaczęło...?

Postprzez Paulo » Wt gru 21, 2010 8:46 am

Krusejder, z którego roku jesteś?
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez krusejder » Wt gru 21, 2010 11:20 am

77
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » Wt gru 21, 2010 11:29 am

Czyli jesteś młodszy ode mnie tylko o 3 lata.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez jajco » Pn sty 31, 2011 3:09 am

Witam wszystkich w tym temacie popełniając mój pierwszy post. Przygodę z Turbo zacząłem..mniej więcej dekadę temu. Zaczęło się od zakupy Dead End + One Way oraz Epidemic + Alive. Materiał mocno trashowy nie dokońca mi podszedł ale bywały chwile, że z zapałem chłonąłem dźwięki. Następnie rozpocząłem wakacyjne mazurskie wypady gdzie co wieczór przy ognisku ostatnim śpiewanym kawałkiem był "Jaki był ten dzień" maksymalnie refleksyjny i głęboki. Wtedy, a było to tak jakoś 7-8 lat temu nie wiedziałem, że to Turbowy kawałek. Od wydania Strażnika Światła, który moim zdaniem był najlepszym wydawnictwem AD 2009 zarówno polskim jak i zagranicznym złapałem bakcyla, w dużem mierze ograniczał się on do najnowszej płyty, którą potrafiłem przesłuchać 3 razy dziennie, a tym co świadczy o jej mistrzostwie jest to, że ani trochę nie nużyła moich uszu. No i tak krok po kroku zacząłem śledzić poczynania profesora gitary elektrczynej p. Hoffmanna i spółki z czego jestem wielce zadowolony. :) Forum odwiedzałem, czytałem już od mniej więcej roku więc postanowiłem wreszcie się zarejestrować. Cześć wszystkim.
jajco
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » Pn sty 31, 2011 3:40 am

aVe, polecam Ci pierwsze 3 płyty i "Tożsamość", wnioskując z Twojego posta - powinny się spodobać ;)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » Pn sty 31, 2011 7:47 am

Witaj na forum. :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Pn sty 31, 2011 9:19 am

Cześć jajco, fajnie że wreszcie się zarejestrowałeś u nas. :D Jeszcze raz dzięki za krakowski materiał. :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez krusejder » Pn sty 31, 2011 9:45 am

Witaj na forum :))
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez jajco » Pn sty 31, 2011 12:46 pm

dzięki za miłe przyjęcie :) zapomniałem dodać, że jeszcze mocno wsłuchiwałem się w "Upiora w Operze", który to kawałek znalazł się na płytce dołączonej do Metal Hammera, genialny utwór.
jajco
Syn Burzy

Postprzez Metal_ToMo » N mar 25, 2012 2:44 pm

krusejder napisał(a):Gdy miałem ca. 10 lat, to powtarzałem bezmyślnie co bardziej popularne refreny z Kawalerii Szatana, które podówczas wypisywane były na ławkach szkolnych jako tzw. złote myśli.

Pamiętam, jak chyba w II lub III klasie LO, czyli ok. 10 lat temu wypisywałem na szkolnych ławkach "Nauczyli nas regułek i dat..." :-)
Metal_ToMo
Syn Burzy

Postprzez Pinkel » Pn mar 26, 2012 12:34 am

Witam, choć z opóźnieniem ;) . U mnie zaczęło się przed wakacjami 2010, w okolicach moich trzynastych urodzin. Już jakiś rok przedtem albo jeszcze wcześniej przy pewnej okazji sprawdziłem, z czym się je to całe Turbo. Pech chciał, że natrafiłem na kawałek Armia, który odstaje niejako od reszty twórczości zespołu i wówczas mi się nie spodobał. Potem jednak zainteresowałem się ponownie zespołem i zatraciłem się w Dzieciach oraz Kawalerii. A dalej było już tylko gorzej... ;)
Pinkel
Embrion

Postprzez Andre » Pn mar 26, 2012 11:05 am

Gorzej? Dla mnie "Strażnik światła" to najlepsza płyta zespołu i coś czuję, że nowa jeszcze ją przebije.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Pinkel » Pn mar 26, 2012 7:09 pm

Chacha, gorzej (czyli lepiej) z moim uwielbieniem dla Turbo! Nie mówię wcale, że kolejne albumy odznaczają się tendencją spadkową, wprost przeciwnie, Strażnik z pewnością przebił Tożsamość, i to delikatnie mówiąc.
Pinkel
Embrion

Postprzez Andre » Pn mar 26, 2012 8:02 pm

Spoko, można to było dwuznacznie odebrać, a solowa płyta pana Wojtka podoba ci się?
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Pinkel » Pn mar 26, 2012 11:27 pm

Spoko :) . Dorwałem niedawno używany egzemplarz w pakiecie od gościa wyprzedającego na allegro swoją kolekcję, Twój post dał mi w końcu impuls do zatopienia się w płycie. Jestem właśnie w trakcie słuchania "Małych smutków dużych nadziei" i jak na razie bardzo mi się podoba. Zróżnicowane, sprawne, mocno klimatyczne granie. Ciekawe, jak w porównaniu do Drzew wypadną Okna?
Pinkel
Embrion

Poprzednia strona

Powrót do O zespole