Jak to się wszystko zaczęło...?

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Jak to się wszystko zaczęło...?

Postprzez wiewiór » Pn cze 12, 2006 6:10 pm

nudziło mi się, więc postanowiłam temat założyć;P

kiedy usłyszeliście pierwszy raz jakąś piosenkę Turbo, dzięki komu, ile to było lat temu... ? ;)
wiewiór

Postprzez medalikarz » Pn cze 12, 2006 9:19 pm

Ja miałem 16 lat i zaczęły podobać mi się cięższe brzmienia.Chodziłem do sklepu,oglądałem okładki kaset i jak mi się spodobała to kupowałem! :lol: Tak zacząłem słuchać Turbo i Kata.Kata słuchałem więcej-przede wszystkim przez te prowokujące texty,ale potem,po dwudziestce Turbo mną zawładnęło.Miałem w domu kasetę Kawalerii,potem koleś porzyczył mi Ostatniego W.i zaczęło się... :D Zdobyłem wszystkie nagrania i stwierdziłem,że to najlepszy zespół świata...
medalikarz
Embrion

Postprzez Predator667 » Pn cze 26, 2006 8:09 pm

A ja miałem lat, eee... 12, był to rok 1999, szeroko pojętym rockiem na poważnie zacząłem się fascynować już jakieś dwa lata wcześniej... Właśnie wychodziły reedycje albumów TURBO, a w Metal Chłamerze przeczytałem, że to klasyka Polskiej muzyki, więc zażyczyłem sobie kasetę na 13 urodziny :) No i dostałem m.in. "Dorosłe Dzieci" (poza tym dostałem wtedy też kupę pod tytułem "Neon Ballroom" Silverchair i chyba coś jeszcze... już nie pamiętam, heh). Niecałe dwa lata później TURBO zostało moją ulubioną kapelą, byłem na ich koncercie, zdobyłem autografy Kupczyka, Rutkiewicza i Hoffmanna... :)
Predator667

Postprzez Salsero » Pn cze 26, 2006 9:06 pm

Myślę, że bylo to w wieku 17 lat. Wtedy pierwszy raz usłyszałem o zespole Turbo, pierwszy kawałek to "Jaki Był Ten Dzień". Więcej nie powiem... :(
Salsero

Postprzez Piecyk » Pn lip 03, 2006 3:13 pm

U mnie zaczęło się w pierwszej połowie lat 90-tych, kiedy to jeszcze jako szczaw, który niedawno zaczął podstawówke wygrzebałem ze strychu starego, zakurzonego winyla mojego ojca. Były to "Dorosłe Dzieci", zapuściłem, posłuchałem i tak zacząła się moja miłość do Turbo. Potem "Smak Ciszy", "Kawaleria" i 10 lat później Awatar jak się ukazał, a potem na allegro skompletowałem reszte dyskografii.
Piecyk
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » Wt lip 04, 2006 11:52 am

U mnie zaczęło się dość późno - pod koniec lat 90., ale wystarczyło kilka miesięcy i miałem już całą dyskografię skompletowaną. A teraz co jakiś czas trafiam na jakieś rarytasy - np. na kasetce "Polish Heavy Metal '88, a także na kasetce o tym samym tytule.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Katchen » Wt sie 22, 2006 10:54 pm

no to się zaczęło kiedy byłam w pierwszej klasie gimnazjum... usłyszałam "Dorosłe dzieci" i odleciałam. Później był "smak ciszy" i "jaki był ten dzień". I długo nic... nawet nie wiedziałam, że to Turbo...

i gdzieś tak aż do trzeciej klasy słuchałam tych trzech piosenek... nie chciałam sie jakos bardziej w to wgryzać, ale przyszło samo...

przyjaciel przyniósł mi dyskografię ( na dzień dzisiejszy niekompletną bo bez "Tożsamości" której wtedy jeszcze nie było). Lezała na pólce jakis tydzień aż w końcu zaczęłam ją powoli przesłuchiwac. i odleciałam po raz drugi.

i tak jakoś szybko poszło...
Katchen

Postprzez Kicu » Pn sie 28, 2006 1:12 pm

LastWarrior napisał(a):U mnie zaczęło się dość późno - pod koniec lat 90., ale wystarczyło kilka miesięcy i miałem już całą dyskografię skompletowaną. A teraz co jakiś czas trafiam na jakieś rarytasy - np. na kasetce "Polish Heavy Metal '88
:wink:

A co do tego jak się to u mnie zaczeło to dokładnie nie pamietam. Pierwsza płytą był "Titanic" a później "Awatar" na premierze. No i zaczeło się słuchać. Wiem, że na urodziny sobie kupiłem dwie wersje Wojownika.
Kicu
Anioł Zła

Postprzez LastWarrior » Pn sie 28, 2006 7:52 pm

"Anioła zła" juz mam :) A tamte 3 utwory, o których wspominałem, jak przerobię z kasety na mp3 to gdzieś tam wrzucę do ściagnięcia :)
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Kicu » Wt sie 29, 2006 11:06 am

Odezwij się na priv jak będziesz miał w mp3.
Kicu
Anioł Zła

Postprzez imperator_puszczy » N lis 19, 2006 1:00 am

Witam na forum
U mnie się zaczęło od "Smaku Ciszy" i od teledysku Wielka Armia ze starej stronki
Pozdro
a kiedy...? ...hmmm jakies 5 lat temu?
imperator_puszczy
Embrion

Postprzez Paulo » Pt gru 01, 2006 2:55 pm

Pierwszy raz - to oczywiście radiowa "trójka" i utwór "Dorosłe dzieci". Mialem 9 lat (chyba)...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nerul » Cz gru 14, 2006 10:10 pm

Miałam z 14 - 15 lat.

Poznałam faceta, który nałogowo słuchał właśnie Turbo. :) Zakochałam się - i w zespole i we wspomnianym chłopaku.

Nie musze mówić, która miłość mi przeszła, a która nadal zajmuje dość ważne miejsce w moim życiu :P
Nerul

Postprzez Martyna » Pt lut 16, 2007 12:18 am

Hmmmm...ja zaczęłam słuchać metalu w wieku około 11 lat...a może 12 jakoś tak, a Turbo słucham jakiś rok dzięki mojemu tatusiowi za co jestem mu wdzięczna!!!!

Moją pierwszą i ulubioną płytą Turbo była "Kawaleria Sztana". Metallica się chowa....Turbo jest najlepsze i tyle!!!
Martyna

Postprzez Paulo » Wt lut 20, 2007 9:57 pm

Masz rację Martynko!!! Turbo jest najlepsze! Pozdrów ode mnie swojego Tatę :)
Paulo
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do O zespole