Turbo sklepik - reaktywacja

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Turbo sklepik - reaktywacja

Postprzez Carton » Śr cze 10, 2009 1:27 am

Jak już wiecie wstawiłem ostatnio koszulkę "Kawalerii" do sklepiku. Dziś zrobiłem ostateczne porządki. Wstawione są Wszystkie dostępne w sprzedaży płyty TURBO, plus dodatkowo mają raczej bardzo ciekawe ceny.

pozdrówa

CARTON
Carton

Postprzez Żubr » Śr cze 10, 2009 1:34 am

dzięki za wiadomość, ale nie mogę znaleźć linku do wystawionych płyt. Koszulki i box są jedynie dostępne poprzez stronkę.
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Caleb » Cz cze 11, 2009 12:22 am

Jako, że Carton założył temat, to się podłączę, bo to o niego chodzi. Dziś byłem w Acid Shopie sprawdzić czy remont się skończył. Okazało się, że tak, ale zamiast Acid Shopu jest Carton Shop :shock: Nie jest jeszcze do końca urządzony, ale koszulki robione przez tę firmę można już kupić. Obie Turbo są. Tylko gdzie ja teraz będę nabywać T-shirty zagranicznych zespołów? :(

Żubr napisał(a):dzięki za wiadomość, ale nie mogę znaleźć linku do wystawionych płyt. Koszulki i box są jedynie dostępne poprzez stronkę.

Żubr, jak wejdziesz do sklepiku ze strony głównej Turbo, to po lewej masz ramki i tam m. in. MUZYKA. Klikasz w Turbo i wyskakuje lista na miejscu boxu oraz koszulki Kawalerii
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Cz cze 11, 2009 12:42 am

E... a co z Acid Shopem? Acid Shopu niet? :(

Duży wybór koszulek mają w Rock Rong Lucku, ale nie przepadam za nimi, a AS bardzo lubiłem...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » Cz cze 11, 2009 1:11 am

a no jest, szukałem szukałem i nie ma :)

Calebie, czy ceny podczas koncertów są zbliżone do tych, oraz czy zysk bezpośrednio wpada do kasy zespołu?
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Caleb » Cz cze 11, 2009 1:39 am

Nogard! Nie wiem czy będzie AS. Na razie trwa faza organizacji-wejście jeszcze białe bez napisów, tylko w gablocie wielki plakat Carton Shop. Oprócz koszulek Cartona (innych chyba nie :( ), mają być płyty, naszywki, bilety. Sprzedający jest ten sam :) Też kupowałem T-Shirty w AS, bo tańsze niż w Rock Long Lucku Obrazek

Żubr! Jak nie ma? :roll: Przed napisaniem postu sprawdziłem. http://turbo.patefon.pl/muzyka/lista,13,TURBO.html

Nie wiem czy będą nowe ceny płyt na koncertach. Do tej pory sprzedawane były po 30 zł. każda, ale nie było tych nowych digipacków. Teraz widzę, że ceny pudełkowych na patefonie są nawet niższe niż w marketach. Awatar ang. 7zł :lol:

Co się dzieje z zyskiem po przekazaniu, musiałbym spytać. Przypuszczam, że tak, bo pewnie dostają jakąś pulę płyt od wydawcy do rozdysponowania, ale z MMP i panem Dz. wszystko jest możliwe. Mam to ustalić?
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Żubr » Cz cze 11, 2009 1:45 am

sorki Calebie :) jedno myślałem, a drugie napisałem :)

widocznie uradowany że znalazłem płytki w sklepiku, udzielił mi się nadmierny entuzjazm i strzeliłem gafę :)

Twoje wskazówki po moim poście o braku, jak za rączkę mnie doprowadziły i oglądnąłem co trzeba :) dzięki.

No myślę ze te info co do zysku z zakupu na koncercie będzie przydatne, szczególnie dla osób wahających się nad boxem czy reedycjami.

Czy empik czy sklep czy koncert... ja osobiście z chęcią bym się dowiedział gdzie na przyszłość kupować, nie mam zbytniej ochoty futrować ...Żubronie z MMP
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » So cze 13, 2009 12:08 am

Acid Shop został przemianowany na Carton Shop.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Caleb » N cze 14, 2009 4:11 pm

No myślę ze te info co do zysku z zakupu na koncercie będzie przydatne, szczególnie dla osób wahających się nad boxem czy reedycjami.

Czy empik czy sklep czy koncert... ja osobiście z chęcią bym się dowiedział gdzie na przyszłość kupować, nie mam zbytniej ochoty futrować ...Żubronie z MMP

Zadzwoniłem wieczorem do Wojtka w tej sprawie. Nie dowiedziałem się zbyt wielu szczegółów, bo nie mógł za długo rozmawiać. Ustaliłem, że ze sprzedaży na koncertach zespół nie ma całej kwoty :( To też tylko część ceny, ale Voyth nie wie, ile dokładnie - sądzi, że kilka zł. Według niego to towar brany ze sklepiku. To i tak pewnie więcej niż od sprzedaży w "normalnym" sklepie.

Od siebie powiem, że w empiku nie warto kupować niczego, bo doliczają 20% do większości cen płyt, jeśli nie wszystkich. Z książkami jest tak, że biorą kasę, żeby je w ogóle wystawić (były jakiś czas temu protesty wydawców).
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez cHaSz » N cze 14, 2009 5:20 pm

Empik to zlodzieje.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » N cze 14, 2009 6:29 pm

Dlaczego? Bo mają dużą marżę i swoje zasady? Tak jest wszędzie, a 20% to jeszcze nie tak wiele w porównaniu z co niektórymi. Skoro ludzie i tak u nich kupują, to mogą wołać o więcej kasy.

W Empiku kupuję czasem polskie płyty. Często kosztują tyle, co i gdzie indziej, a wtedy wolę u nich niż w Markecie.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » N cze 14, 2009 7:26 pm

no, Empik nie jest jeszcze taki zły. Mają całkiem spory wybór (chociaż to zależy od punktu, bo jeśli jest mały, to zazwyczaj najwięcej widać to po półce z muzyką :( ) i ceny nie takie wcale złe, w sumie to standardowe. Są gorsze miejsc pod tym względem, np. MegaAvans.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » N cze 14, 2009 7:42 pm

W Avansie kiedyś mieli jedne z najlepszych cen w Poznaniu. Ostatnio praktycznie odpuścili sobie sprzedawanie płyt i mają teraz malutko pozycji w wyższych cenach.

Ceny zachodnich płyt w Empiku zawsze były za to dużo wyższe niż gdzie indziej. 65 zł u nich to norma za płyty, które w Media kosztują 45. Przynajmniej tak było, kiedy jeszcze przeglądałem w Empiku zachodnie krążki :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » N cze 14, 2009 8:13 pm

Wracając do tematu, to mam prośbę, aby osoba zajmująca sie sklepikiem TURBO dodała informacje o każdej wystawionej pozycji. Musi znaleźć się informacje o roku wydania danej płyty (bo samo MMP niektórym może nic nie mówić) i koniecznie rozpiskę utworów. Pisze że remastered + bonus track - rozpiska być MUSI. My jesteśmy w temacie, ale niektórzy chcą kupić jakąś płytę, ale nie wiedzą którą wybrać.

Proszę o uzupełnienie, spisanie z płyty wydania i skopiowanie zgodnych rozpisek to nie jest aż tak dużo pracy, a ile pomaga.

Pozdrawiam :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez LastWarrior » Pn cze 15, 2009 2:02 pm

Empik - jeśli chodzi o polskie płytki to idzie przeżyć i nie jest tak źle, właściwie wychodzi tyle samo co np. na allegro z kosztami wysyłki...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Następna strona

Powrót do O zespole