My i... Oni

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

My i... Oni

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Cz lut 26, 2009 10:55 pm

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Moi drodzy, przyznam, że nie zaglądam na to forum, zresztą od dłuższego czasu unikam tego typu „przybytków” gdyż uważam, że to albo zwykle szambo, wylęgarnia plotek (jak to mądrze ujął Bogusz) lub po prostu chęć wyżycia się i skrytykowania wszystkiego i zawsze.

Dlatego też idąc za przykładem bardziej doświadczonych producentów kazałem zablokować forum CETI a w dalszym czasie całkowicie je zlikwidować. Chce uniknąć podobnych sytuacji a moje nerwy i siły wolę przeznaczyć na bardziej twórcze poczynania.

Dzisiaj jednak zajrzałem pod namową mojego przyjaciela i doznałem małego wstrząsu.

Przejrzałem tyle na ile starczyło mi siły, nerwów i cierpliwości

Drodzy forumowicze opanujcie emocje i nie dajcie się wciągnąć w walkę na słowa i durne domniemania.

Nie udało się nikomu do tej pory i nie uda się nadal wciągnąć nas (TURBO i mnie) w kłótnie czy jakiekolwiek zatarcia. Jesteśmy nadal przyjaciółmi a nasze rozstanie było spowodowane WYŁĄCZNIE różnicą zdań w kwestii promocji i wydawcy (nigdy nie kryłem swojego zdania w tym temacie)

Mam wrażenie, że nie dotarło do większości z was, iż my tzn. Ja i reszta ekipy z TURBO nie pokłóciliśmy się. Mamy cały czas ze sobą kontakt.

Rozmawiamy ze sobą - rzadko ale jednak.

Czasu mało, gdyby było go więcej z pewnością nie raz poszlibyśmy razem na piwko lub spotykali się na jakichś rautach-niestety, nie zawsze się da.

Ci, którzy byli na WHITESNAKE widzieli nas z Wojtkiem robili sobie z nami pamiątkowe zdjęcia i nie raz zadawali pytanie równie żenujące, co dziwne (delikatnie mówiąc) „wy rozmawiacie ze sobą”?

Pragnę zaznaczyć, że nie jesteśmy skłóceni w żaden sposób!!

Teraz parę słów do Last Warriora – mój drogi uwierz mi, że nie jestem Piasem i nie ma we mnie jadu. Nie mierz wszystkich swoja miara. Nie mam, czego zazdrościć zespołowi TURBO gdyż mam tak wiele pracy, że nie ma czasu dla własnej rodziny.

Zespołowi CETI wiedzie się bardzo dobrze i głupotą z mojej strony była by chęć zgarnięcia wszystkiego, nie jest to możliwe.

Nie mogę także odpowiadać w żaden sposób za fanów czy jak kto woli forumowiczów i za ich wypowiedzi podobnie jak wy nie możecie odpowiadać za chamskie wpisy tzw. fanów TURBO pod moim adresem i pod adresem mojego zespołu.

Zastanawia mnie skąd w ogóle mogło Ci to przyjść do głowy?? Jestem człowiekiem wbrew prozom poważnym i głupie zabawy mi nie w głowie. Takie pomówienie skierowane pod mim adresem jest właśnie typowym przejawem braku szacunku i jakiejś nieokreślonej złości. Co miałeś na myśli pisząc, że Pias będzie wśród równych? Uważasz, ,ze jest jakimś ograniczonym typem, że ludzie z CETI czy też fani tego zespołu to idioci? Z jego wpisów nic takiego nie wynika, natomiast Twój zwrot pod jego adresem i na tym forum bardzo mnie zaniepokoił. Tam także pisał Nogard i kilku z tego forum. Radziłbym bardziej dozować słowa. Dwa razy zastanów się zanim wypowiesz podobne zdanie. Tu Pias miał bardzo dużo racji.

Zespołowi TURBO z całego życzę jak najlepiej, tak jak własnej matce, bo zespól ten stworzył mnie i nie tylko mnie. Dal doświadczenie, jakiego nikt w dzisiejszych czasach nie osiągnie. Dali mi dosłownie wszystko.

Aktualnie korzystam z tego, co dało mi TURBO a że założyłem własną rodzinę więc wyprowadziłem się z domu, nie jest powiedziane, że tam nie wrócę, wszystko może się wydarzyć.

Już niedługo prawdopodobnie będziecie mieli nie złą niespodziankę.

Teraz do Piasa – dziękuję za oddanie i lojalność. Przyznam, że nie widzę w Twoich wypowiedziach jakiejś złości, ale faktycznie może daj sobie spokój z tym forum, może załóż jakieś inne, własne i tam dasz upust swoim wątpliwościom?

Widzę tu także wpisy niejakiego Boba i kilku „gości” ale bardzo stare i te jako takie skolei są bardzo krytyczne i dość nie mile. Wybaczcie im.

Doskonale Was rozumiem, mnie też nie było przyjemnie, gdy niektórzy z tu obecnych jak i Ci bardziej anonimowi wypisywali w złości, pełne nienawiści teksty pod moim adresem po opuszczeniu przeze mnie szeregów zespołu.

Było mi przykro (nie ukrywam), gdy czytałem, że moja nieobecność w TURBO nie ma żadnego znaczenia. Cóż - tylko utwerdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Tak wiec na zakończenie, reasumując:

Nie jestem Piasem, nie jestem Bobem i kim tam jeszcze bym miał być. Jeżeli zajrzę tu i będę chciał zabrać głos – podpisze się.

Zapraszam przy okazji na koncerty CETI i życzę wielu udziałowców – forumowiczów przez duże „F”

Pozdrawiam

Grzegorz Kupczyk
Grzegorz Kupczyk

Postprzez nat54ret » Cz lut 26, 2009 11:45 pm

Jeśli chodzi o mnie, to nie spodobały mi się wypowiedzi w których zawarte były:

cytat 1 : Pias: "doloze zdanie - ze Grzegorz mial racje. Przeciez to nie normalne zeby kilku doroslych facetow z takim stazem nie moglo wyzwolic sie spod MMP!!! Ludzie, pomyslcie! Kupczyk mogl a Hoffmann i reszta nie???"

cyt 2 : Pias: " Wynika z tego ze Tylko Grzegorz mial glowe na karku i trzezwosc myslenia. Bo w to ze podpisali w swojej naiwnosci to wierze."

I Panie Grzegorzu to mi sie nie spodobało - krytyka Bogusza I Voytka i dlatego napisałam do Piasa żeby zmienił forum, bo czemu na forum Turbo ma obrażać obecnych członków Turbo ?

I pisałem i uważam tak dalej, że trzeba zapomnieć i nie poruszać pewnych tematów tutaj (Turbo-MMP, Turbo-Grzegorz Kupczyk itd itp. bo po co ), szczególnie że członkowie zespołu tutaj wchodzą, wypowiadają się i musza na to patrzec i sie denerwowac.

Na początku kiedy się tu pojawiłem, stawiałem różne pytanie (wtedy jako gość) m.in. o promocje, o menadżera, o stylistyke itd. Można powiedzieć kontrowersyjne tematy jeżeli chodzi o Turbo.

Ale zrozumialem że to bez sensu, że NIE MA CO SZUKAĆ DZIURY W CAŁYM i narzekać, krytykować,

TYLKO SIE TRZEBA CIESZYĆ! Że Turbo istnieje i funkcjonuje, że Ceti istnieje i funkcjonuje, że mamy w Polsce tak znakomitych muzyków!

Jak pisałem cieszmy sie muzyką Turbo, cieszmy sie muzyką Ceti!!

I chodżmy wszyscy na koncerty.

Po co kłótnie? Po co obrażanie?

Pozdrawiam wszystkich
nat54ret

Postprzez Paulo » Pt lut 27, 2009 1:39 am

Z jednej strony to ucieszyłem się jak zobaczyłem wpis od Grzegorza... Zaraz potem mina mi zrzedła gdy przeczytałem że musiał on wyjaśniać po raz któryś tam sprawy o których wielokrotnie można było przeczytać w wywiadach...

Ludzie czytajcie uważniej wywiady!!

I proszę bardzo ładnie - zero kłótni na forum!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Pt lut 27, 2009 5:40 pm

Dlatego też idąc za przykładem bardziej doświadczonych producentów kazałem zablokować forum CETI a w dalszym czasie całkowicie je zlikwidować.

ale... szkoda, bo ja się czaję od dłuższego czasu, żeby się tam zarejestrować. I bynajmniej nie po to, żeby siać plotki o jakichś konfliktach, w które nota bene nie wierzę. Sam zresztą spotkałem Wojtka Hoffmanna na koncercie CETI - nie pokazywał by się tam, gdyby był jakiś konflikt przecie.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » Pt lut 27, 2009 9:30 pm

Przepraszam ale musze to napisać do Pana Grzegorza. A więc - zjawisko jakim jest FORUM internetowe własnie polega na tym żę może tam wejść, zarejestrować się i pisać kto tylko chce, KAŻDY i może pisać WSZYSTKO. Właśnie na tym to polega !!

I dlatego troche przemyślałem co Pan napisał i sprzeciwiam sie takiemu zamykaniu ust fanom, zreszta nie tylko fanow, wszytskim ktorzy chca pisac na forum. Dlatego że skoro znalezli sie na forum Turbo czy Ceti to znaczy że znają ten zespół i sie nim interesuja skoro poświecają temu czas. Czyż nie??

Niestety tak jak demokracja nie jest systemem doskonałym, tak samo forum nie jest doskonałe. Ma swoje wielkie plusy jak bezposredni kontakt z zespolem i informacje z pierwszej ręki, dyskusje, ciekawe informacje itd. Ale zdarzają sie też minusy i patologia. Ale zamykać wszystkie fora, w dobie internetu, w 21 wieku, gdy kazdy zespoł ma strone swoją i fora i strony nieoficjalne, tylko dlatego że jest tam kłótnia czy plotki, czy ktoś czuje się urażony tym co ktoś tam napisał jest totalnie BEZSENSU!!

To jednak super wynalazek i mimo swoich minusów ma ogromne zalety.

Jak pisałem wczesniej, nie kłóćmy się i cieszmy muzyką Turbo :)

Pozdrawiam

jeszcze dodam ze wlasnie mozna na forum te wszytskie plotki rozsiac i wiele osob dzieki temu forum dowie sie prawy i wielu waznych rzeczy ktorych gdzie indziej nie znajdzie
nat54ret

Postprzez Nogard » Pt lut 27, 2009 10:27 pm

Przepraszam, że się może wtrącę, ale nie wiem, czy P. G. K. ma zamiar tu jeszcze zaglądać i odpowiadać, a mam ochotę wtrącić swoje trzy grosze :wink:

nat54ret napisał(a):I dlatego troche przemyślałem co Pan napisał i sprzeciwiam sie takiemu zamykaniu ust fanom, zreszta nie tylko fanow, wszytskim ktorzy chca pisac na forum.

Forum nieżyjącego już fanklubu CETI jest nadal w Internecie i każdy może tam pisać. Ponadto każdy może założyć kolejne forum dotyczące CETI i nikt mu tego nie zabroni. Mało tego - na stronie CETI lub tym zamkniętym forum czytałem, że ma zostać otwarte kolejne, nieoficjalne, poza stroną. Może coś się zmieniło, ale jakiś czas temu Grzegorz deklarował tylko, że nie chce mieć forum na swojej stronie - a przynajmniej tak to odebrałem. Uwaga o zamykaniu ust wydaje mi się więc śmieszna...

(...) zjawisko jakim jest FORUM internetowe własnie polega na tym żę może tam wejść, zarejestrować się i pisać kto tylko chce, KAŻDY i może pisać WSZYSTKO. Właśnie na tym to polega !!

Dokładnie tak jest i ludzie z tego korzystają, oj korzystają. Ta Twoja wypowiedź przypomniała mi pewien bardzo trafny cytat ze Stanisława Lema. Bardzo go lubię:

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Aha, to nie jest osobisty przytyk do nikogo - taka ogólna refleksja po czynnym pobycie na przestrzeni lat na kilku forach i przeglądaniu sieci...

W cytatach z Piasa, które przytoczyłeś, nie widzę nic obraźliwego. Można się nie zgadzać z tym, co jest tam napisane (osobiście polemizowałbym z obiema tezami i chyba w dwóch słowach z braku sił na więcej to zrobiłem), ale wypowiadanie wojny z powodu takich pierdół to dla mnie przesada...

Trochę dostało się (pewnie przez przeoczenie) w pierwszym poście Bogu ducha winnemu Last Warriorowi, który ostatnio rzadko tu zagląda, ale jest nas tu na tyle mało, że chyba każdy wyłapał co i jak...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez nat54ret » Pt lut 27, 2009 10:44 pm

ja nie wywolalem tej wojny;p przeczytaj tamten temat dokladnie:) klocil sie Pias z kims tam moze to byl Last Warrior, nie pamietam.

mialem sesje i w ogole mnie na forum nie bylo, to byl pierwszy raz kiedy wszedlem, zobaczylem ze sie tam kloca, poczytalem i napisalem...

...moje jedyne słowa to byly jezeli Pias jest fanem Ceti to niech idzie na inne forum. i tyle:)

Dlatego że pisał, że P.G.K jest super hiper ekstra bo sie uwolnił od MMP, a reszta Turbo ' czyli ze niby na forum ceti sa gorsi? ludzie.

ja sie nie kloce, nie wiem komu na tym zalezy
nat54ret

Postprzez Nogard » Pt lut 27, 2009 11:57 pm

Nie mówię, że Ty wywołałeś wojnę... :wink: Poza tym, jak zwykle trochę wyolbrzymiam.

Luzik, w tej chwili chyba się nie kłócimy i dobrze by było, gdyby tak zostało :)

A to chyba nawet ja zasugerowałem jako pierwszy, że w swojej naiwności Panowie mogli podpisać kontrakt, którego teraz być może żałują. Słowo "naiwność" może nie było tu właściwe - nie znam sytuacji i nie wiem, jak to wyglądało - ale coś może być na rzeczy. Panowie sami potwierdzają teraz, jaką firmą jest MMP, skoro piszą, że będą szukać nowego wydawcy po najnowszej płycie. Takie stwierdzenie jest dla mnie jednocześnie sugestią, że muszą wydać jeszcze ten jeden krążek w MMP, a to z kolei sugerować może właśnie pochopnie podpisany kontrakt.

Ale wiemy też, jakie są realia. W Polsce mamy teraz dwóch liczących się wydawców: MMP i Mystic, a Mystic, o ile skądś pamiętam, podobno nie jest Turbo zainteresowany. Wielkiego wyjścia więc nie ma teraz i nie było wcześniej...

Teraz widzę jeszcze tylko Oskara. I kto wie, może być różnie - być może Panowie ugadali się właśnie tak, że kończą kontrakt w MMP z Tomkiem na wokalu, a potem próbują przejść do innego wydawcy, a jeśli się uda, Grzegorz wraca :wink: To by był niezły numer, he he. Ale Turbo z Tomkiem i CETI osobno bardzo mi odpowiadają - po raz kolejny mogę podkreślić, że w moich oczach oba zespoły na takiej odmianie bardzo zyskały, przynajmniej tymczasowo. Czekam na nowe studyjne płyty, co by to w pełni ocenić.

Jeden Muzyk mógł się łatwo uwolnić. CETI przędzie bardzo dobrze i Grzegorz mógł spokojnie odejść. Wojtek czy Bogusz nie mogą, bo co by dalej zrobili? Zwłaszcza, jeśli nie mogliby nagrać gdzie indziej płyty jako Turbo?... A z ich solowymi płytami dobrze wiemy jak jest - drugie krążki obu ich grup są podobno gotowe od kilku lat i nie mogą wyjść... :(

Kontrakt to jedno możliwe uzasadnienie sytuacji. Równie dobrze Panowie mogli po prostu stwierdzić, że po tak długim studyjnym milczeniu warto nagrać nową płytę i dopiero potem zacząć szukać wydawcy kolejnej. Do MMP mogą w końcu zanieść materiał od ręki, a gdyby szukać innego wydawcy, mogłoby to zająć lata.

Choć to wszystko oczywiście czyste gdybanie, którego się tu specjalnie nie lubi i w dodatku trochę spam (choć i tak mniejszy niż w innych tematach, heh...) - sorry. Wyszedłem od tej nieszczęsnej naiwności i się nakręciłem. Może cała sytuacja jest pośrednio moją winą i chciałem rozwinąć, o co mi chodziło.

W każdym razie, mogłaby to też być odpowiedź na wątpliwości Piasa, że jednak sytuacja może być różna i może być tak, że "kilku dorosłych facetów" naprawdę nie może się wyrwać z MMP i nic na to poradzić. Jeśli rzeczywiście chcą uciec, trzeba poczekać i wierzyć, że im się uda.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » So lut 28, 2009 2:18 pm

Sprężmy się z tymi pytaniami. Ja swoje wysyłam do Żubra, on mówił że się tym zajmie. Myślę że może być ciekawie i niektóre pytania od nas rozwieją wiele wątpliwości...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » So lut 28, 2009 3:25 pm

Moje nic nie rozwieją. :wink: Dużo przeczytałem w wywiadach, a osobiście męczyć o sprawy, których Panowie mogą nie chcieć poruszać - nie chcę.

To ja również wysyłam. Trzeba to w końcu skończyć.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Awatar » Cz maja 28, 2009 10:16 pm

Mogę tu chyba napisać tylko tyle że Grzegorz Kupczyk jest moim ulubionym wokalistą i gdybym tylko miała jakikolwiek wpływ na to, zrobiłabym wszystko żeby wrócił do Turbo. Do Ceti się do końca nie przekonałam. Ale tego głosu mogę słuchać wszędzie;)

No ale niestety nie jestem bogiem. Pozostaje tylko mieć nadzieje że Grzegorz powróci.
Awatar
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » Pt maja 29, 2009 12:46 am

Któryś już raz czytam uwagę Grześka pod swoim adresem, ale nie mogę zrozumieć, o którą moją wypowiedź chodzi... Chyba Grzesiek coś pomylił, bo ja z Piasem nigdy się nie kłóciłem na forum...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Pt maja 29, 2009 1:00 am

Tak; tak, jak napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie - wtedy od razu wyłapałem, że Grzegorz pomylił nicki, ale teraz nie jestem już w stanie powiedzieć o co i kogo chodziło, ale don 't worry, nie o Ciebie, tylko głupio to wygląda... :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » Pt maja 29, 2009 1:07 am

Awatar napisał(a):Mogę tu chyba napisać tylko tyle że Grzegorz Kupczyk jest moim ulubionym wokalistą i gdybym tylko miała jakikolwiek wpływ na to, zrobiłabym wszystko żeby wrócił do Turbo. Do Ceti się do końca nie przekonałam. Ale tego głosu mogę słuchać wszędzie;)

No ale niestety nie jestem bogiem. Pozostaje tylko mieć nadzieje że Grzegorz powróci.

Zasługi dla Grzegorza za wkład w Turbo, są i są niepodważalne, nikt nie odbiera tego co i jak wyśpiewał Grzegorz. Niestety ciężka sytuacja metalu w naszym kraju sprawiła, że widocznie powstały pewne okoliczności które doprowadziły do rezygnacji z dalszego śpiewania w Turbo przez Grześka.

Grzegorz ma swoje dziecko i swoje super projekty, Turbo łapie wiatr w żagle -> koncerty, nowa płyta :) obecnie jest dobrze tak jak jest, każdy oddaje się w 100% na swoim froncie i myślę że z perspektywy czasu polski rock ( ten prawdziwy) na tym zyska.

Byłaś na koncercie Turbo z Tomkiem? naprawdę znaleźli do sztafety chłopa z jajami co równie wspaniale wyśpiewuje to co ma wyśpiewać, świetny frontman, i wulkan energii = Tomek się nazywa. I cieszmy się z tego wszyscy !! :)
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Awatar » Pt maja 29, 2009 1:13 am

Ale czasem słuchając smaku ciszy mam ochote po prostu rzucić się pod pociąg, bo wiem że już takiej muzyki nie będzie.

Niestety nie byłam. Brak funduszy, odległości. Nie podważam umiejętności wokalnych Tomka, ale Grzegorz to Grzegorz :)
Awatar
Syn Burzy

Następna strona

Powrót do O zespole