Turbo bez Dominika

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Re: Turbo bez Dominika

Postprzez Kicu » Cz maja 15, 2014 11:30 am

Pamiętam newsa na oficjalnej stronie, że Łysów wraca ale nic z tego nie wyszło jak się później okazało. Wojtek w jednym z wywiadów mówił, że Andrzej chciał wrócić ale jednak nie było miejsca bo Dominik grał. Dla mnie jako fana to by była najlepsza opcja w obecnej sytuacji ale coś mi się wydaje, że będzie grał ktoś nowy. Obym się mylił.
Kicu
Anioł Zła

Postprzez Metalophil » Cz maja 15, 2014 1:24 pm

Kicu napisał(a):Pamiętam newsa na oficjalnej stronie, że Łysów wraca ale nic z tego nie wyszło jak się później okazało. Wojtek w jednym z wywiadów mówił, że Andrzej chciał wrócić ale jednak nie było miejsca bo Dominik grał. Dla mnie jako fana to by była najlepsza opcja w obecnej sytuacji ale coś mi się wydaje, że będzie grał ktoś nowy. Obym się mylił.

+1
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez krusejder » Cz maja 15, 2014 1:39 pm

Metalophil napisał(a):
krusejder napisał(a):Niestety, to nie będzie AŁ :(
Ale nie on jeden jest na świecie ...

Rozumiem, że masz już jakąś wiedzę nt. zastępstwa tylko nie możesz ujawnić?;) W towarzystwie nie ma tajemnic:P Jeśli znasz jakieś konkrety to napisz chociaż czy to będzie ktoś bliższy pokoleniu Voytha czy może właśnie Dominika?

Taka sytuacja ... wracam sobie we środę do Warszawy a tu do autobusu wsiada osoba niebędąca członkiem zespołu, ale mająca dostęp do prawie wszystkich wiadomości na jego temat.

Spytałem o Andrzeja, dowiedziałem się, że niestety nie, ale nie można ujawniać, czy i kto został już wybrany. No to nie drążyłem tematu.

Nie wiem, kto będzie następcą Dominika. Ale ufam Wojtkowi :)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Żubr » Cz maja 15, 2014 1:49 pm

Całkiem niedawno oglądałem na YT wywiad z Wojtkiem, całkiem świeży, Wojtek mówi że gdyby tylko w Polsce były lepsze warunki finansowe, to by grali na 3 gitary ;) i wyglądał jakby mówł całkiem na poważnie.

Z moich doświadczeń, obserwacji już dawno doszedłem do wniosku że nie grają za pół darmo, jakiś mit w kółko powtarzany... obstawiam koncerty w Pomorskim (już mniej czasu aby jeździć po Polsce no i koncertów więcej) no i gdzie się niepojawiali to tłum ludzi, więc naprawdę mają bardzo ładny i piekny okres :metal:

W Trójmieście w tym roku były już moje ulubione kapele Turbo, TSA, KAT, CETI ...Turbo i TSA największą publikę przyciągnęli do klubów.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » Pt maja 16, 2014 9:31 am

To nie mit Żubr, nie mit...

Co do gitarzysty... Został już wybrany. Zagra z Turbo na najbliższym koncercie w Jeleniej Górze.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez krusejder » Pt maja 16, 2014 11:26 am

Żubr napisał(a):Z moich doświadczeń, obserwacji już dawno doszedłem do wniosku że nie grają za pół darmo, jakiś mit w kółko powtarzany... obstawiam koncerty w Pomorskim (już mniej czasu aby jeździć po Polsce no i koncertów więcej) no i gdzie się niepojawiali to tłum ludzi

Nie lubię pisać o pieniądzach, zwłaszcza innych ludzi, ale mnie poirytowałeś z deka.

Zrób najpierw kalkulację kosztów przy stawce 10'000 zł za występ. Masz 5 osób w zespole plus rezysera dzwięku, kierowcę i Bartka. Dodaj manago ;) Zrób rozliczenie kosztów na transport, noclegi itp itd.

A teraz weź 2gą stronę, czyli organizatora. Do kwoty 10'000 dodaj wszystkie inne, które trzeba ponieść na imprezę. Uda się za 3-5'000 więcej ? Powiedzmy.

No to rozpisz kwotę 14'000 na bilety po 30 zł. Sądzisz, że Turbo jest w stanie sprzedać +400 biletów na 6 sztuk w miesiącu ??

Bo ja nie. Czyli stawka za występ musi być niższa niż 10'000.

[......pomijam część wywodu z braku czasu] Sądzę, że poza Wojtkiem, który ma układy jako wirtuoz gitarowy pozostali muzycy Turbo zarabiali na graniu mniej od przeciętnego wyrobnika z zespołu weselnego, których są w Polsce setki.

Porównaj sobie: 1 z 3 najlepszych zespołów metalowych w tym kraju i setki przyuczonych amatorów grania do kotleta. No to jak, grają za pół darmo czy nie ?
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Żubr » Pt maja 16, 2014 1:34 pm

Koledzy, nawiązując do mitu, to do nikogo nie uderzyłem bezposrednio ani nieczego komuś zarzucam, po prostu cieszę się że koncerty na których obecnie jestem są pełne fanów którzy kupują bilety i podchodzę do tego jako nagrody dla zespołu za dobrą pracę, środki na kolejne przedsięwzięcia... no za darmo nic nie będzie... no ludzie... i życzę jeszcze więcej fanów na każdym występie.

Jeszcze kilka lat temu można było posłuchać, że grają za półdarmo, się nie szanują... że dokładają do interesu poprzez podane przez Ciebie koszty... zawsze mnie to zajebiście wkurzało takie gadanie. Mam praktyczne doświadczenia i intensywnie śledzę występy zespołu praktycznie od 2000 roku i widziałem jak było i widzę jak jest, mają bardzo dobry odbiór publiczności, stale rosnący i wcale mnie to nie dziwi że gdzie się pojawią to kupa ludzi, bo są naprawdę świetni.

A jak jest u nas to każdy wie i w pewnym sensie zderzamy się z podobnymi problemami, czy to muzyk czy człowiek w zwykłym życiu. Zawsze ubolewałem że artysta/muzyk ma tak ch*we warunki życia w naszym kraju (walka z systemem i chorym polskim podejściem)... a znam kilku Jazzmanów Rockowców...

I dajcie spokój bo to nie ten temat...
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Caleb » Pt maja 16, 2014 6:27 pm

Niektórzy chętni na przesłuchania przychodzili z przygotowanymi 20 utworami, nawet takimi niegranymi przez zespół :mrgreen:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Pt maja 16, 2014 6:59 pm

To były jakieś przesłuchania? Bo nic nie było słychać o tym chyba...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Caleb » So maja 17, 2014 7:10 pm

Nie wiem, jak to dokładnie wyglądało. Pewnie chętni sami się zgłaszali ;) Może Turbole zapraszali ich na swoją próbę?
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Paulo » N maja 18, 2014 9:28 am

Przesłuchania były ogłoszone w "podziemiu" ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez OzzMaster » N maja 18, 2014 3:28 pm

Caleb, wiesz może kiedy ogłoszą nowego gitarzystę?
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Pietia » N maja 18, 2014 4:39 pm

https://m.facebook.com/events/712147535490842/?_rdr wiemy ze na bank tu zadebiutuje :)

Sent from my RM-994_eu_poland_1183 using Tapatalk
Pietia
Syn Burzy

Postprzez Nogard » Pn maja 19, 2014 3:02 pm

Coś wygląda mi na to, że koncert będzie próbą generalną i że obecni na nim fani będą mieć niespodziankę, natomiast my dowiemy się po gigu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Seraf » N maja 25, 2014 12:09 am

Info z fejsa Turbo:
"Przyjaciele mamy nowego gitarzystę !
Właśnie jesteśmy po koncercie w Jeleniej Górze z nowym gitarzystą , który spisał się rewelacyjnie.Dlatego też zaraz po koncercie zapadła decyzja i powitaliśmy Go w naszym gronie :-)
Panie i Panowie , powitajcie wraz z nami Krzysztofa ,,Tercjusza" Kurczewskiego na pokładzie !"
Seraf
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zespole