Piosenki Turbo w Internecie

Wszystko na temat grupy Turbo. Muzycy, ciekawostki, wydarzenia związane z kapelą...

Piosenki Turbo w Internecie

Postprzez ederlezi » Wt lut 21, 2012 1:05 pm

Witam,

mam dość delikatny temat. Zacznę więc od usprawiedliwienia :) Dużo piosenek można znaleźć na internecie zespołu Turbo. Nie chodzi tylko o wersje koncertowe, ale też o studyjne. Przyznam, że nie wiem co sam zespół o tym myśli, czy zespołowi jest to na rękę czy nie. Faktem jednak jest, że tych piosenek jest dość sporo, na wrzuta.pl , na youtube i pewnie gdzieś jeszcze.

To teraz przejdę do sedna. Poza płytą "Epidemie" mam wszystkie studyjne płyty, oryginalne. Tak abstrahując poza tematem - "Epidemie" dokupię niebawem, jak kolejna kasa mi wpadnie, ale boli mnie trochę jedno. Album "Strażnik Światła", utwór "Przestrzeń - Światło" jest niestety niedostępny na moim krążku CD ( a też mam oryginalny ) i czułbym się lepiej, gdyby ten utwór był dostępny również gdzieś na necie do posłuchania. Nie mogę się do końca przemóc, żeby kupić kolejny krążek CD tylko dla tego jednego utworu ( "Epilog" w innej wersji pomijam, nie zależy mi na nim aż tak bardzo ). Niestety - nie wiem czy istnieje możliwość kupna tylko jednej piosenki ( szukałem, nie znalazłem ) więc zapytam:

Czy prośba, żeby ktoś wrzucił w wersji studyjnej utwór "Przestrzeń - Światło" na youtube bądź wrzute, myspace, lub gdziekolwiek jest niewłaściwa? Jeśli nie, to prosiłbym o to :)

A jeśli ktoś wie gdzie można kupić legalnie pojedyncze utwory Turbo, proszę o namiar.
ederlezi
Syn Burzy

Re: Piosenki Turbo na internecie

Postprzez Gregfield » Wt lut 21, 2012 2:48 pm

Upload i w ogóle internetowe rozpowszechnianie utworów objętych tym nieszczęsnym prawem autorskim gryzie się z regulaminem forum i z polskim prawem, więc raczej na link w tym temacie czy innym nie licz.
Póki co chyba żaden serwis nie sprzedaje u nas pojedynczych mp3. Gdyby nie strach przed "biedą" dziadziów z Zaiksu, to pewnie byśmy mieli iTunes w Polsce i byłoby pięknie. Niedługo do naszego kraju wchodzi Amazon, więc być może będzie można kupować pojedyncze mp3 właśnie tam (na oryginalnym amazon.com jest to możliwe, ale Turbo brak).

Póki co, pozostaje ci chyba zakup wersji digipack, na której ten utwór jest dołączony.
No chyba, że wyszła wersja plastikowa z bonusem, a ja o tym nie wiem. Wtedy to sam bym kupił, a opchnął swoją wersję digi, bo digipacków szczerze nienawidzę.
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez ederlezi » Wt lut 21, 2012 4:48 pm

Gregfield napisał(a):Upload i w ogóle internetowe rozpowszechnianie utworów objętych tym nieszczęsnym prawem autorskim gryzie się z regulaminem forum i z polskim prawem, więc raczej na link w tym temacie czy innym nie licz.

Oczywiście, że umieszczenie linku byłoby sprzeczne. Raczej myślałem o tym, że po prostu któregoś dnia wpiszę sobie "Przestrzeń - Światło" i google po prostu dadzą odpowiedź w postaci linku :)
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Caleb » Wt lut 21, 2012 5:51 pm

Gregfield napisał(a):Póki co chyba żaden serwis nie sprzedaje u nas pojedynczych mp3.

To o czymś nie wiesz :) www.soho.pl oraz www.soundpark.pl. Na soho jest płyta Turbo Remix '92 :mrgreen:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez ederlezi » Wt lut 21, 2012 6:05 pm

Caleb napisał(a):
Gregfield napisał(a):Póki co chyba żaden serwis nie sprzedaje u nas pojedynczych mp3.

To o czymś nie wiesz :) http://www.soho.pl oraz http://www.soundpark.pl. Na soho jest płyta Turbo Remix '92 :mrgreen:

Faktycznie, pojedyncze utwory w bardzo przystępnej cenie. Spróbuję ruszyć temat dalej. Jak się czegoś dowiem ciekawego to poinformuję.
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Gregfield » Wt lut 21, 2012 6:11 pm

Na soundparku wpisałem Turbo, to znalazło Krushera. :lol:
Ale to dobrze, bo się dowiedziałem, że jakiś nowy materiał mają. :)
Szkoda, że nie ma "Przestrzeń-Światło" dla naszego nowego kolegi. :)
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Frugo » Wt lut 21, 2012 7:14 pm

Gregfield napisał(a):Na soundparku wpisałem Turbo, to znalazło Krushera. :lol:
Ale to dobrze, bo się dowiedziałem, że jakiś nowy materiał mają. :)

O proszę to i przez przypadek ja się dowiedziałem o nowym materiale Krushera. Muszę się tym zainteresować bo w sumie fajna to kapela, a dawno jej nie słyszałem :)
Frugo
Szalony Ikar

Powrót do O zespole